طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حامد شکریاننازنین سادات ملکوتیامیرحسین امیریمحمد داوریشرکت رویا طرح داخلیایمان حسومینادیا خوشخویحبیب الله نیکنامیmostafa ahmadiسهند منشیفرامرز گشایشیصادق صیدبیگی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چاپگرهای غول آسا

فن آوری چاپ سه بعدی امروزه در حال تغییر دادن مرزهای باور ماست.

بازدید : 122,303 بار

13 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

فن آوری چاپ سه بعدی امروزه در حال تغییر دادن مرزهای باور ماست، نمونه ی زیر یکی از آخرین تحولات دراین عرصه را نشان می دهد. چاپ سه بعدی خانه ها و وسایل دکوراسیون داخلیشان، تنها چند سالی است که پا به عرصه وجود گذاشته است. سیستم رباتیک  یا  ابر چاپ گر سه بعدی   بهرخ خوشنویس (BehrokhKhoshnevis's  ) در سال 2007 به نمایش درآمد. با این حال این سیستم  نیاز به یک جرثقیل عظیم  و کامیون دارد که همانند پلاتر استفاده شود. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

امروزه مهندس روسی، نیکیتا چنیان تای (Nikita Chen-yun-tai )، چاپ گر سه بعدی آپیس- کور(Apis-Cor )را طراحی کرده است که همانند یک جرثقیل برجی با  یک دهانه در انتهای آن است. این  چاپگر درمیانه ساختمان قرار گرفته (همانند جرثقیل) و بتون ریزی می کند. شاید این چاپگر بتواند وسایل مربوط به دکوراسیون داخلی را هم تولید کند. طراح می گوید :

این چاپگرهیچ گونه قطعات حجیم و یا قطعاتی که نصب آن ها سخت باشد را ندارد و این موجب محدود شدن قابلیت های چاپ گر نمی شود. در یک ساختمان یا محل ساخت  و ساز، این چاپگر می تواند یک خانه 192 متر مربعی را بدون هیچ گونه محدودیت ارتفاعی تکمیل کند. هم چنین بوم شناسان و متخصصان محیط زیست در مورد این ماشین رضایت کامل دارند زیرا هیچ گونه ضایعات و پسماند تولید نکرده و تنها 8 کیلووات انرژی مصرف می کند.

این ماشین قادر به کار گذاشتن یک نوع خرپای بتنی همانند سیستم وین سان چینی ( Chinese WinSun system) است و قادر به چاپ افقی که در این جا نشان داده شده است می باشد. پس درست کردن وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون هم برایش کاری ندارد.  اجزای ساختمان می توانند به زوایای مختلف تنظیم شوند. از آن جا که این دستگاه بسیار کوچک و سبک است، در مدت زمان کوتاهی تنظیم شده و 5/58 متر مربع را پوشش می دهد، در این رابطه، شرکت ها با استفاده از آپیس کور نه تنها قادر به چاپ سه بعدی ساختمان ها بوده بلکه آن ها این کار را به آسانی انجام می دهند. 

ذخیره عکس

کارهای مختلفی که طبیعتاً با خطرات  ایمنی و زیست محیطی همراه هستند توسط  آپیس کور انجام شده و درصد خطا پایین می آید. واقعیت ساخت یک ساختمان کامل در یک روز در منطقه شهری دیوانه کننده است ولی  تنها اثر واقعی آن را برای کشور های در حال توسعه  تصور کنید. طراحی معماری و دکوراسیون تمام خانه ها میتواند با این دستگاه متحول شود. آپیس کور می تواند در یک روز زندگی مردم را تغییر دهد .

البته شاید در این مورد اغراق صورت گرفته است. ساخت یک ساختمان  تنها بخشی از زمان و هزینه است، هزینه های مربوط به عایق، نصب پنجره، لوله کشی و سیم کشی نیز وجود دارند. یک کارگر خوب نیز می تواند در یک روز آرماتور بندی ساختمان را انجام دهد. با این حال، عملکرد واقعی این دستگاه می تواند جالب باشد.

در مطالب دیگر با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 122,303 بار

13 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:14