طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

کمیل مهدی نژادmahmood Ghasemiميثم ذکرياييمحمد اسدالهیسهراب رفعتپمپ ابارا ابارابیژن شجاعیفرهاد علیزاده افشارشروین حسینیرضا صیادیانپرهام شکوهیالهام ضیاءآبادی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

10 سازه‌ی برتر سال 2016 از نظر پایداری

قسمت اول - ساختمان مرکز تحقیقاتی علوم زیستی – شهر گالوی ایرلند

بازدید : 118,906 بار

04 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

امروزه زیبایی، بزرگی و چشمگیر بودن برای ساختمانی که در آن زندگی یا کار می‌کنیم دیگر کافی نیست. با توجه به تهدید جدی تغییرات آب‌و‌هوایی و نیاز بیش‌از‌پیش به منابع انرژی تجدید‌پذیر، نیاز به ساخت آسمان‌خراش‌ها، ساختمان‌های اداری و آپارتمان‌های مسکونی سبز در اولویت قرار گرفته‌اند. برای آشنایی با این سازه‌های پایدار با طراگاه همراه شوید.

ذخیره عکس
ساختمان مرکز تحقیقاتی علوم زیستی

مرکز تحقیقاتی علوم زیستی (BRB : Biosciences Research Building) در شهر گالوی (Galway) ایرلند، فاز اول از ساخت یک بخش جدید برای دپارتمان علوم  در پردیس شمالیِ دانشگاه ملی ایرلند است. طراحی این مرکز تحقیقاتی در چمن‌زاری سرسبز با چشم‌اندازی زیبا از هر چهار جهت، متناسب با آب‌و‌هوای معتدل ایرلند انجام شده است.

ذخیره عکس
ساختمان مرکز تحقیقاتی علوم زیستی

 این ساختمان در بیشتر طول سال، به کمک فضاهای طراحی شده در دور تا دور نمای ساختمان به عنوان تنها استراتژی تهویه، قادر به استفاده از تهویه طبیعی است و در طول سال کمتر از 10 درصد (کمتر از 36 روز در سال) از گرمایش تابشی استفاده می‌کند. با توجه به این رویکرد، 45% فضای این ساختمان تحقیقاتی متمرکز، نیازی به تهویه مکانیکی ندارد.

ذخیره عکس
ساختمان مرکز تحقیقاتی علوم زیستی

 این یک رویکرد بسیار ساده و در عین حال بنیادی است و حتی در حد متوسط به ندرت در آزمایشگاه‌هایی که در شرایط آب‌و‌هوایی مشابه مثل آب‌و‌هوای ایالات متحده قرار دارند، اجرا شده است.

ذخیره عکس

 

این مرکز تحقیقاتی که یکی از کارآمدترین مراکز تحقیقاتی دنیا از نظر مصرف انرژی محسوب می‌شود، یک فضای پژوهشی برای علوم هایتِک (فناوری‌ در بالاترین درجهٔ پیشرفت) در زمینه سرطان، پزشکی ترمیمی (شاخه‌ای از علم نوین پزشکی که هدف آن ترمیم و احیا بافت یا اندام آسیب دیده یا از دست رفته است)، بیوشیمی (مطالعه فرایندهای شیمیایی در سازواره‌های زیستی) و آزمایش بر روی جانوران با سطح ایمنی زیستی 3 (BSL3) فراهم می‌کند.

دو سوئیت آزمایشگاهی بزرگ رو به سمت رودخانه کارب (Corrib) قرار دارند و توسط یک میان تالار سه طبقه به دو قسمت تقسیم می‌شوند. سوئیت‌های اداری، در سه طبقه با یک راه‌پله که در انتهای ساختمان قرار دارند با هم در ارتباط هستند. این سه‌طبقه شبیه به یک جامعه‌ی عمودی در طرح خطی این ساختمان بنظر می‌رسد که با هدف ارتقاء همکاری و ایجاد حسِ بودن در یک مکان علمی به این شکل طراحی شده است.

ذخیره عکس
ساختمان مرکز تحقیقاتی علوم زیستی

هزینه‌ی ساخت این مرکز تحقیقاتی در مقایسه با سازه های مشابه که حدود 600 تا 800 دلار برای هر 0.1 مترمربع است، بسیار پایین و در حدود 413 دلار است. از 89% فضای این ساختمان به عنوان فضای تحقیقاتی استفاده می‌شود.

ذخیره عکس
ساختمان مرکز تحقیقاتی علوم زیستی

نظرات خود را در مورد این سازه‌ی پایدار با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 118,906 بار

04 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیدرب‌های شیشه‌ایآپارتمان¬های مسکونی سبزمرکز تحقیقاتیسازه‌های پایدار

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:52