طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایمان حسومیmohammad marvastyشروین حسینیسجاد اسدیشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)روزبه عالمیانسیروس مهراندیشحمید عرفانیاننگار سریع الاطلاقامین قشقاییفرهاد علیزاده افشاررضا نجفیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

فضاهای های عمومی، ستون فقرات شهر ها

سخنرانی Madhav Joshi در مورد فضاهای باز شهری

بازدید : 8,962 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

فضا های عمومی،که معمولاً نادیده گرفته می شوند، ستون فقرات شهر ها هستند. از نظر معمار شرایط مناسب برای زندگی اغلب وابسته به کیفیت فضاهای عمومی است.

ذخیره عکس
فضاهای عمومی

 

آقایMahdav Joshi  به عنوان یکی از سخنران های کنفرانسی که هر سه سال یک بار توسط Asset Homes در رابطه با جشن های روز جهانی اسکان ( World Habitat Day ) برگزار می شود، مطلبی با عنوان "ناساخته ها،ساخته ها را تعریف میکنند"  ارائه داد. تم جشن امسال "فضا های عمومی برای همه" بود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

از نظر آقای Joshi  مدیریت و طراحی مناسب فضاهای عمومی دارایی های کلیدی برای رفاه و اقتصاد یک شهر هستند. فضاهای عمومی بخش کاملی از سیر تکامل مکان ها و پذیرش آنها به عنوان محیط های قابل زیست است. او درباره ی ابعاد گوناگون فضاهای عمومی و نقش آن ها در شکل دهی به محیط ساخت، سخن گفت.

آقای Joshi چگونگی ورود مکان های عمومی در فرهنگ و جغرافیای گوناگون را بیان کرد و از نقشه ی شهرهایی مانند جوداپور( Jodhpur )،برازیلیا(  Brasilia) و رم(  Rome) برای برجسته سازی چگونگی ایجاد سازه ها در اطراف فضاهای ساخته نشده استفاده کرد و اینکه چگونه در بعضی مکان ها فضاهایی مثل میدان ها ساخته شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

او مطالعاتی درباره ی  خیابان ها و بازارهای واقع در تقاطع های هند به عنوان نمونه هایی از مکان های باز داشته است. آقای Joshi در مورد برداشت های مختلف از فضاهای باز، نمادها و معنای آنها، و ویژگی های موقتی آنها که با زمان تغییر می کنند صحبت کرد.

ذخیره عکس

 

ویدئوی این سخنرانی را با عنوان Public spaces the backbone of cities از مجموعه ی TED مشاهده کنید.


بازدید : 8,962 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:28