طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Somayeh Ahemehکمیل مهدی نژادندا عاشوریانامید حیدری پوریمهدی علیرضاییشرکت رویا طرح داخلیابزار تونل جهانآزاده شاهچراغیداوود آبادیآذران پلاستیک azaran-plasticصفورا شریعتیسپهر دانش
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بازسازی خانه‌ای با تراس‌های زیبا

طراحی با در نظر‌گرفتن دید و منظر

بازدید : 18,080 بار

24 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

گاهی برای خلق محیطی زیبا و سرزنده، دانستن شرایط آب‌‌و‌هوای منطقه‌ی مورد طراحی و در‌نظر‌گرفتن نور و باد مناسب لازم است. طراگاه شما را به‌ بررسی پروژه‌‌ای در این زمینه دعوت می‌کند. خانه‌ای ساده با سقف شیب‌دار، موضوع بازسازی این پروژه است.

ذخیره عکس
طراحی داخلی با سقف شیب دار

باز‌شدن پنجره‌های سقفی این ساختمان به سوی آسمان، کمک شایانی در دریافت نور و باد مناسب داشته است. در طول روز تمام فضاهای داخلی، نور مناسب را دریافت می‌کنند و در شب‌هنگام هم نور مهتاب، جای‌جای خانه را روشن می‌‌کند. بازی با نور و سایه را به زیبایی در این خانه شاهد هستیم.

ذخیره عکس
بازی با نور و سایه

سقف شیب‌‌دار ساختمان، کمک زیادی هم به طراحی داخلی بنا کرده است، خانه‌ی یک طبقه موجود با به‌کارگیری قطعات چوبی به سه نیم‌طبقه به صورت خلاقانه تبدیل شده است. به‌طوریکه تمامی فضاهای مورد نیاز خانواده در آن گنجانده شده و حتی از فضاهای زیر راه‌پله برای جانمایی کمدهای دیواری، انباری و سرویس بهداشتی استفاده شده است. 

ذخیره عکس
استفاده از قطعات چوبی

به صورت خلاقانه از چوب رنگ روشن در کف این ساختمان استفاده شده و به صورت پیوسته و ادامه‌دار روی دیوارها و راه‌پله‌های ساختمان هم اجرا شده است. استفاده از چوب حتی در محل سینک ظرفشویی هم به چشم می‌خورد. توجه به نحوه‌ی قرارگیری وسایل، تعادل مابین فضاهای داخلی خانه و استفاده‌ی به‌جا از رنگ‌‌های شاد، ساختار زیبایی را در طراحی این خانه بوجود آورده است. در ضمن پله‌های موجود در فضای داخلی خانه، به صورت آزاد و بدون نرده اجرا شده‌‌اند.

ذخیره عکس
پله های آزاد و بدون نرده

 

وجود دو تراس دلباز و کشیده در طول ساختمان‌ امکان بازی کودکان و فضایی برای صرف چای عصرانه را مهیا ساخته است. 

ذخیره عکس
تراس دلباز

 

نظر شما در مورد تجربه‌ی زندگی در چنین فضایی چیست؟ شما چه ایده‌های دیگری برای طراحی در فضاهای اینچنینی دارید. ایده‌ها و تجربیات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 18,080 بار

24 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 22:59