طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

قالیکده iran carpetکسری سعادت جوابزار تونل جهانامیرحسین امیریسهند منشیمرتضی صادقیآذران پلاستیک azaran-plasticایمان رجبیانفرهاد علیزاده افشارفرامرز گشایشیرزیتا فتاحیشیرین دریاباری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خانه‌‌ای شناور با مواد قابل بازیافت

خانه‌ای با ویژگی‌های مدرن که هر شخصی را شگفت‌زده می‌کند

بازدید : 43,862 بار

22 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آب مایه‌ی حیات است و همواره بخش‌های مختلف حیات بشریت را در برگرفته است‌. در آینده، به حتم کاهش سطح آب و تغییرات جغرافیایی منابع آب شیرین در جهان، موجب خواهد شد که مردم کاری جز سازگاری با محیط را پیشه رو نداشته و به فکر حفظ از آب‌های شیرین باشند. در ادامه با طراگاه همراه باشید تا با طراحی خانه‌‌ای شناور با مواد قابل بازیافت آشنا شویم.

ذخیره عکس
طراحی خانه‌‌ای شناور

بر این اساس شرکت‌هایی مانند ecoflolife در لندن طراحی‌هایشان را بر مبنای حقیقت کمبود آب در زندگی آینده بشر قرار داده و متخصصان معمار در ایجاد سازگاری با محیط‌زیست اقامتگاه‌های شناور را پیشنهاد داده‌اند. پروژه‌ی waternest  100  یکی از خانه‌های شناور و قابل بازیافت است، که این گونه توسط گروه طراحی Giancarlo  zema طراحی شده است‌.  

ذخیره عکس
طراحی خانه‌‌ای شناور

مساحت این خانه 100 متر مربع و ارتفاع آن 4 متر است‌. این خانه به‌طور کامل از چوب روکش‌دار بازیافتی ساخته شده و بدنه آن از ضد زنگ آلمینیوم است. در دو طرف به لطف پنجره‌های بزرگ، دوبالکن را می‌بینیم که موجب می‌شود، تصویر محیط اطراف را به صورت پانوراما در پیش‌رو داشته باشیم.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نورگیرهای حمام و آشپزخانه باعث این هستند، که فضاهای یاد شده با نور طبیعی روشن شوند و برای دستیابی به انرژی پاک طبیعی 60 متر مربع پانل خورشیدی تعبیه شده،  که 4 kwp  انژری طبیعی و غیرفسیلی تولید می‌کنند‌. فضای داخلی این پروژه، شامل اتاق‌های نشیمن و ناهارخوری، فضای خواب‌، آشپزخانه و توالت می‌شود‌. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آن چه جذابیت دارد این نکته است، که همین واحد مسکونی را می‌توان با اندکی تغییر به یک دفتر کار، رستوران، فروشگاه خورده فروشی یا حتی نمایشگاه تبدیل کرد و به آن کاربری مطلوب داد. نمونه‌ای دیگر شبیه به ساختار و عملکرد مثبت ساختمان را می‌توان در امتداد رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، خلیج‌ها و مناطق دریایی  با آب‌های آرام بنا کرد. شگفت اینجا است که مصالح و سامانه‌های تولیدی پایدار موجود در این بنا اجازه می‌دهد تا 98% خانه قابل بازیافت باشد. 

ذخیره عکس
طراحی خانه‌‌ای شناور

در این خانه از میکروب تهویه و تهویه مطبوع طبیعی استفاده شده، که موجب شده این خانه به‌عنوان یک زیستگاه کم‌مصرف و بوم دوست، طبقه‌بندی شود. این واحد با وجود مزایای حساب شده‌ای که دارد، یک راه‌حل مطلوب برای افرادی که مایل‌اند به طور مستقل و در هماهنگی کامل با طبیعت زندگی کنند‌.

ذخیره عکس
طراحی خانه‌‌ای شناور

نظرات خود را با گروه طراگاه به اشتراک بگذارید. 


بازدید : 43,862 بار

22 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاخانه شناورلندنطراحی دکوراسیونآشپزخانهاتاق‌خواببالکنطراگاهدفتر کارطبیعتاتاق‌نشیمنمعماریطراحی معماری

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:53