طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امير احمدي نياميثم ذکرياييسیروس مهراندیشحسین نوروزیفرهاد علیزاده افشارشروین حسینیسپیده بهروزیجلیل موسویکمال کمونهmostafa ahmadiاستیل البرز pr@steelalborz.comاکوآرک
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

7 ترفند برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

با ترفند‌هایی ساده و جالب می‌توانید سقف خانه‌ی خود را بلند‌تر نشان دهید

بازدید : 128,124 بار

04 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

زندگی آپارتمان‌نشینی باعث شده که سقف بالای سرمان نسبت به گذشته خیلی کوتاه‌تر شود. خانه‌ای با سقف کوتاه، اگر به درستی طراحی نشود، ممکن است تاریک، کوچک و خفه به نظر برسد. هرچند شما نمی‌توانید سقف خانه‌تان را بلندتر کنید، اما ترفندهایی وجود دارد که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید سقف خانه‌ی خود را بلندتر جلوه دهید. پس اگر می‌خواهید سقفی بلندتر داشته باشید، با طراگاه همراه شوید.

ذخیره عکس
بلندتر نشان دادن سقف خانه

1. مبلمان کوتاه و قالیچه‌های چشم‌گیر


مبل‌هایی که کوتاه و به زمین نزدیک‌تر هستند، با ایجاد فاصله‌ی بیشتر بین بالای مبل و سقف خانه، این تصور را ایجاد می‌کنند که سقف بلندتر است. پس مبلمان خانه‌تان را کوتاه انتخاب کنید. ضمناً استفاده از قالیچه‌هایی با طرح‌های برجسته و چشم‌گیر، نگاه‌ها را معطوف زمین کرده و از توجه به سقف و ارتفاع آن جلوگیری می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

2. دکورهای بلند و خطوط عمودی


قرار دادن دکورهای بلند در گوشه‌های خانه، مثل آباژور یا گلدان‌های بلند، باعث می‌شود چشم شما به عمق و بالای اتاق حرکت کرده و فضا بزرگ‌تر و بلندتر به نظر برسد. به همین ترتیب، خطوط عمودی هم با هدایت چشم به سوی سقف تصور ارتفاع بیشتر را ایجاد می‌کنند. پس سعی کنید در دکوراسیون منزلتان از خطوط عمودی بیشتری استفاده کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای مثال می‌توانید تابلوهای عمودی برای دیوارهای منزلتان انتخاب کنید، یا تعدادی تابلو را به صورت عمودی بچینید تا دیوارهای‌تان بلندتر به نظر برسند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

3. آینه‌های باریک و بلند


آینه‌ها به دلیل انعکاس نور باعث می‌شوند، که فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. حال اگر  به فرم بلند و باریک هم باشند، با هدایت چشم‌ها به سمت بالا فضایی بلندتر را به نمایش می‌گذارند.

ذخیره عکس
بلندتر نشان دادن سقف خانه

4. الگوهای مورب روی دیوار


استفاده از کاغذ دیواری یا رنگ کردن دیوارها با الگوهای مورب، با تغییر پرسپکتیو اتاق و هدایت چشم‌ها به سمت بالا، تصور فضایی بلندتر را ایجاد می‌کند.

ذخیره عکس
بلندتر نشان دادن سقف خانه

5. پرده‌های بلند


در راستای ترفند خطوط عمودی به پرده‌های بلند می‌رسیم. با انتخاب پرده‌های بلند و نصب چوب پرده‌ها نزدیک به سقف، این تصور را به وجود می‌آورید که منزلتان پنجره‌های بلندی دارد، حتی اگر این‌طور نباشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

6. تضاد رنگی کم بین سقف و دیوارها


اگر سقف همرنگ با دیوار باشد، یا اختلاف رنگی کمی با دیوارها داشته باشد، این تصور ایجاد می‌شود که دیوارها همچنان امتداد دارند. ضمن اینکه اگر فقط نیمه‌ی پایینی دیوار را تیره‌تر رنگ کرده و نیمه‌ی بالایی را روشن‌تر و همرنگ سقف کنید، دیوارهایی به ظاهر بلند و ناتمام خواهید داشت.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

7. لامپ‌های توکار


استفاده از لامپ‌های کوتاه باعث می‌شود، سقف کوتاه‌تر به نظر برسد. اما اگر لامپ‌ها در داخل خود سقف تعبیه شوند، توجه را از ارتفاع منحرف کرده و فضای بیشتری در سقف برای انعکاس نور ایجاد می‌شود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما هم اگر ترفند دیگری را برای بلند جلوه دادن سقف اتاق سراغ دارید، با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 128,124 بار

04 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیونترفندسقفآینهپردهمبلماندکورتابلواتاققالیچه

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:12