طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

افشین قربانیبابک مجدپورحبیب الله نیکنامیاکوآرکهدی شکریاننازنین سادات ملکوتیامیر قاسمیبیژن شجاعیپرهام شکوهیابزار تونل جهانحسین مژدهیمحمد احمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی باغی دل باز و سرسبز تنها با چند نکته مفید

طراحی محوطه‌ی بیرونی منزل شما

بازدید : 10,097 بار

29 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

 معمولا طراحی فضای بیرونی آخرین  جایی است که در طراحی به آن توجه میشود، البته نباید اینطور باشد، چشم انداز بیرونی که خانه را احاطه کرده است دقیقا به اندازهی داخل منزل شما مهم است. طراگاه برای شما نظرات وطراحی خاصی را ارائه میدهد.

ذخیره عکس
طراحی باغ

چه چمن تزیین شده و مسیر سنگ چین شده باشد و یا باغ مارپیچ ؛ از مزایای مناظر شیک و بهروز به اندازهی جزییات هر اتاق در خانه خود بهره خواهید برد. ایدههای محوطهسازی که به خوبی اجرا شوند میتوانند تکمیل کنندهی زیبایی خانه شما باشند.

ذخیره عکس

 

گل وگیاهان، و درختچه مناسب با اضافه کردن رنگ، بافت و حتی عطر به حیاط  میتواند تا حد زیادی موجب افزایش جلوهی نمای بیرونی شوند. قبل از شروع طراحی باغ جدید خود، فضای موجود را بررسی و فهرستی از چند ایده برای طراحی جدید تهیه کنید تا بتوانید بهترین طرح  را برای فضای خود انتخاب کنید. اگرعاشق سپری کردن وقت در فضای بیرونی منزل هستید، گل رز و یا سبزیجات بهترین استفاده از فضا هستند. از طرفی بچه‌ها از یک حیاط بزرگ همراه با یک زمین بازی، تاب یا استخر لذت می‌برند. به این فکر کنید که خانواده شما از چه چیزی بیشترین استفاده را می‌برد، واینکه در دراز مدت چه چیزی به بالارفتن ارزش ملک شما برای فروش کمک می‌کند.

در پایان، مطمئن شوید که حیاط جلو و پشت را به شکل جداگانه‌ای طراحی کنید چرا که معمولا کاربری‌های بسیار متفاوتی دارند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به نظرتان از چه گیاهانی برای محوطه بیرون  استفاده کنیم؟

در زمان طراحی حیاط، در کنار همه چیز به محوطه ورودی  هم فکر کنید. محوطه‌ی بیرونی  فرصت شما برای ایجاد یک تاثیرگذاری اساسی در ابتدای ورود مهمانان شما  است، بنابراین باید رضایت بخش و مطابق با سبک خانه شما باشد. باغ گل یک گزینه عالی است، اما اگر برای نگهداری مداوم آن نگران هستید، می‌توانید از گیاهان شاداب که نیاز به نگهداری کمتری دارند مثل بوته‌ها و یا پرچین‌ها استفاده کنید. اگر استعداد باغبانی ندارید، با استفاده از چمن و مسیر شنی، ابزار آبی، حصار چوبی یا دیوار سنگی تنوع ایجاد  کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از چه چیزهایی در  طراحی حیاط یا طراحی باغ شیک خود می توانیم استفاده کنیم؟

در کنار هر طراحی برای نمای ظاهری که یک ضمیمه‌ی بسیار زیباکننده است، می‌توانید از ضمیمه‌هایی که جنبه‌ی کاربردی هم دارند استفاده کنید. می‌توان با صندلی، فضای نهارخوری، فضاهای بازی و فضایی برای آفتاب گرفتن از باغ برای سرگرمی و بازی استفاده کرد.  باغ سبزی یا گل یک جزء اصلی حیاط است، به خصوص اگر عنصر جالب مانند آلاچیق  فضای باغبانی در حاشیه حیاط باشد، می‌توانید مسیر پیاده روی و یا حصار هم به آن اضافه کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 می‌توانید حتی از لوازم جانبی سرگرم کننده مانند آبخوری یا غذا خوری برای پرنده‌ها به‌منظور داشتن یک نمای پرانرژی وشاد استفاده کنید. برای خانه‌های مخصوص مهمانی، ترکیب یک استخر و پاسیو، و یا یک جایگاه با یک گودال آتش ‌به‌عنوان  شومینه در فضای باز، باربیکیو و یا آشپزخانه در فضای باز بسازید.  اگر شما و خانواده، فعال و اهل ورزش هستید، حلقه‌ی بسکتبال یا تور والیبال ،یا میز پینگ‌پنگ را هم می‌توانید درنظر بگیرید.

ذخیره عکس
طراحی باغ

مبلمان را فراموش نکنید! یک نیمکت در یک باغ یک جای دنج برای مطالعه و استراحت است، همچنین نیمکت، مبل و صندلی ضدآب برای این روزهای آفتابی عالی است. نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 10,097 بار

29 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی باغطراحی محوطهطراحی فضای بازطراحی فضای باغطراحی حیاططراحی حیاط خلوتطراحی پاسیودکوراسیون فضای باز

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:59