طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نادیا خوشخویmohammad marvastyسهیل براکهدی شکریانحسین نوروزیافشین قربانیحمید عرفانیانپرهام شکوهیمرتضی سیاسرنگار محمدیعلی رضا بندر ابادسمیه ابراهیمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

سنگ ، هدیه ی زیبای طبیعت به خانه ی ما (قسمت اول)

یک سفر به دنیای از سنگ های رنگارنگ

بازدید : 22,347 بار

05 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

از یک میز ناهار دوستانه تا یک جلسه ی رسمی کاری، سنگ همواره نقش اساسی در تزئین خانه ی ما بازی کرده است. کوارتز یا مرمر، از پیشخوان آشپزخانه تا کف حمام، اینها انتخاب هایی هستند از میان هدیه های خلقت که می توان آنها را برای زیباسازی فضا استفاده کرد. ما در طراگاه نگاهی انداخته ایم به 16 نوع از این  سنگ های منحصر به فرد و گران قیمت که پیدا کردن آنها کار آسانی نخواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید.

ذخیره عکس
نگاهی به خانه های لوکس با سنگهای گرانبها

نمایشگاهی به مساحت 2600 متر مربع در اورت (Everett  ) حاوی مجموعه فراوانی از قطعات سنگی نادر است. حتما با ما هم نظر هستید که یک سنگ ارزشمند که 240 میلیون سال طول کشیده تا تبدیل به بخشی از یک خانه شود، امری باور نکردنی است. فرایندی شگفت انگیز که به تشکیل یک کریستال کوارتز زیبا منجر میشود که  متشکل از کانی های چند رنگ است و سپس با آمونیت و  ناتیلوس برای ایجاد یک الگوی جالب تر ترکیب می شود. این قطعات که گفته می شود دارای خاصیت آرامش بخش هستند، به مقدار کمی وجود دارند ولی  اثر آن ها بسیار زیاد است .

ذخیره عکس

1)  قهوه ای  زغال اخته :

 این سنگ قرمز مایل به قهوه ای، یک کانی سخت است که گفته می شود نوعی بلور درمانی  برای ایجاد انگیزه و شفافیت است . جزییات و ظریف کاری های دقیق، دارای الگوهای ارگانیک و جالبی است که در ایجاد یک نقطه کانونی جذاب در هر پروژه طراحی، اهمیت دارد. کانی سیلیسیم که رنگ آن ناشی از ناخالصی های دی اکسید آن است و رنگی خوش یمن و مثبت است .

ذخیره عکس

2)  رنگ دودی:

اگر نام این سنگ تا حدودی عجیب به نظر می رسد به این دلیل است که خودش عجیب است. این که بخشی از مجموعه ی Cumar’s Linea Couture  می باشد، سنگی خاص که یک چشم انداز منحصر به فرد به خانه می دهد. رنگ خاموش دودی بسیار آرام به نظر می رسد در حالی که نقوش خزندگان بر روی قطعات باعث افزایش جلوه طبیعی آن شده است. با  توجه به اینکه یک جلوه ی لوکس و جذاب را می توان از هر دو طرف مشاهده کرد.

ذخیره عکس

3)  عقیق آبی:

قطعات  متشکل از  این رنگ کبالتی  پر رنگ،  توسط هنرمندان و صنعت گران ماهر با وسواس زیادی ساخته می شوند و راه مطمئنی برای تبدیل هر فضا به یک محل خیره کننده هستند. الگوی  دایره ای سنگ و دانه های بلورین سنگ، فرآیند تشکیل طبیعی کانی را نشان می دهند که  انرژی داخل زمین را منعکس می کند. عقیق آبی که در قطعات بزرگ موجود است بسیار شفاف بوده و از این روی انتخابی مهم برای نور پس زمینه در هر بخش از خانه شما است.

ذخیره عکس

4)  کوارتز درخشان:

یک گزینه کامل برای نور پس زمینه ، کوارتز درخشان است که از نام آن هم پیداست . دلیل این است که این سنگ نه تنها یک انرژی پنهان را از خود بازتاب می دهد بلکه توانایی تقویت روشنایی فضا را دارد . با  خصوصیات فلورسانت ویژه ی این قطعات کوارتز، با آمونیت های خود وقتی که تحت نور فرابنفش قرار گیرد در تاریکی نور  درخشانی را  منعکس می کند که با چشم انسان قابل رویت نیست و بدین ترتیب  یک نمای درخشان جذاب تولید می کند که واقعا خیره کننده است .

ذخیره عکس

5)  کلسیت یخ آبی:

این سنگ با ظرافت بسیار زیاد در میان علاقمندان سنگ  بسیار محبوب است زیرا بخشی از یک طیف کانی معدنی بوده و گفته می شود که انرژی آرام بخش را از خود منتشر می کند. این سنگ آرام بخش، موجب افزایش حافظه و تحریک متابولیسم  شده و در عین حال سیستم ایمنی را تقویت می کند. مزایای آن برای خانه شما ایجاد یک چشم انداز الهام بخش مطلق است که برای روشنایی فضا بسیار مناسب بوده ویک فضای سبک و مملو از آرامش و ظرافت را به ارمغان می آورد.

در ادامه به نمونه های بیشتری از این بحث خواهیم پرداخت.


بازدید : 22,347 بار

05 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:37