طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نادیا خوشخویلیلا عراقیانالناز پائیزامین جعفری منشطاها رضاییایزدیار اهیMahnaz sharifiقالیکده iran carpetسهراب رفعتسمیه ابراهیمیکمال کمونهمحمد مهدی دودانگه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

قرن 21، قرنی برای زندگی

معماری سبز (green architecture)

بازدید : 186,398 بار

06 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماری سبز یک روش پایدار از طراحی ساختمان‌های سبز است: این روش طراحی و ساخت با در نظر گرفتن محیط زیست انجام می‌شود‌. در طراگاه همراه ما باشید.

ذخیره عکس
معماری سبز

معماران سبز به طور کلی با مفاهیم کلیدی روبه‌رو هستند که شامل : ایجاد یک انرژی کارآمد و خانه سازگار با محیط زیست است. معماران باید محیط زیست طبیعی این سیاره را به‌عنوان مدل ماکرو (macro)، برای طراحی و ساخت یک بنا سبز مورد استفاده قرار دهند. معماری می‌تواند خود را با سیستم‌های سیار‌ه‌ای از نظر مواد مورد استفاده، مدل برای همانند‌سازی محیط طبیعی "سبز"‌، ساخت یک ساختمان جدید  یا نوسازی و تجهیز ساختمان‌های موجود با طبیعت تطبیق دهد. این تطبیق می‌تواند سازگاری با محیط‌زیست و استفاده از انرژی کارآمد‌، مثل به کار‌گیری فناوری خورشیدی باشد.

ذخیره عکس
معماری سبز

معیار‌های معماری سبز:


معمارانی که سبک معماری سبز را انتخاب می‌کنند‌، درجه‌ی استاندارد در طراحی و معماری را دارا هستند‌، و ممکن است مدارک دیگری برای به‌کار‌گیری دانش سبز یا زیست محیطی در طراحی و ساخت بناها هم داشته باشند. با این حال مهم‌ترین نشانه‌ای از صلاحیت معماران در امور معماری‌، طراحی و ساخت بنا سبز، مهارت و تجربه آن‌ها است. این‌کار همگام با محیط‌زیست و اکولوژی سیارات است‌. اما گوش دادن به نیازهای مشتریان و استفاده از آن‌ها برای برنامه طراحی و ساخت موضوع بسیار مهمی است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برخی از جنبه‌های  طراحی و معماری سبز :


یک معمار باید دانش و توانایی کافی، جهت توصیه و پیشنهاد به مشتری برای تامین انرژی پاک و کارآمد تامین کننده نیروی لازم ساختمان را داشته باشد. این ممکن است شامل پانل‌های خورشیدی، انرژی حرارتی‌، جرم ساخت‌وساز ساختمان، مواد سبز، از جمله چوب، سنگ، یا زمین (یا مواد زائد حتی بازیافتی مانند لاستیک و یا شیشه‌ای و یا بطری‌های پلاستیکی) باشد‌.

ذخیره عکس
معماری سبز

معمار‌، هم‌چنین باید قادر باشد ایده‌ها‌، نظرات و خواسته‌های  مشتریان را به واقعیت تبدیل کند. طراحی و ساخت‌و‌ساز می‌تواند یک ساختمان پایدار را به وجود آورد و معمار باید توجه دقیق هر دو جنبه را  (‌طراحی و ساخت‌، محیط زیست‌) در تمامی مراحل داشته باشد.  یک معماری سبز، باید توجه دقیق به محیط‌زیست ‌داشته باشد‌ و با توجه به آن طراحی ساختمانی سبز جدید و آینده‌نگر را هدایت کند. 

ذخیره عکس
معماری سبز

معماری سبز نمونه‌ای فوق‌العاده، از زندگی انسان همگام با محیط‌زیست است‌. طراحی زیبا، انرژی کارآمد و سازگار با محیط‌زیست که حاکی از توانایی‌های انسانی ما برای انطباق مسالمت‌آمیز در محیط‌زیست است.

ذخیره عکس
معماری سبز

امیدواریم اطلاعات لازم در خصوص این موضوع را به نحوی مطلوب‌، در اختیارتان قرار داده باشیم‌. همراهان عزیز، نظرات خود را در طراگاه با ما در میان بگذارید‌.


بازدید : 186,398 بار

06 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامعماری سبزمحیط زیستانرژی کارآمدساختمان پایداراکولوژی سیاراتانرژی پاک

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:45