طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سارا  کلانتریشیرین دریاباریسیروس مهراندیشنادیا خوشخویصادق صیدبیگیحبیب الله نیکنامیشرکت رویا طرح داخلیآذران پلاستیک azaran-plasticسهند چوبانشرکت رویا طرح داخلیامير احمدي نيانازنین سادات ملکوتی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

8ترفند برای استفاده از کنج‌های خانه

تبدیل کنج‌های بی‌مصرف خانه به فضاهای کاربردی و ارزشمند

بازدید : 117,932 بار

03 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همه‌ی خانه‌ها گوشه‌ها و کنج‌ها بی‌مصرفی دارند که یا صرفاً به دلیل زیبایی در طراحی گنجانده شده، یا ناشی از اشتباه در معماری بنا است. این کنج‌ها ممکن است در کنار یک ستون، زیر یک پنجره، زیر پله‌ها یا هر جای دیگری از خانه باشند. با این حال، برخلاف تصور ما این کنج‌های بی‌مصرف می‌توانند به فضاهای کاربردی و ارزشمندی تبدیل شوند. با طراگاه همراه باشید تا راه‌کارهایی را برای استفاده از کنج‌های خانه به شما نشان دهیم.

ذخیره عکس
دکوراسیون کنج‌های خانه

کنجی دل‌پذیر برای صبحانه


وقتی فضای کافی برای قرار دادن تعدادی صندلی در آشپزخانه‌ی خود ندارید، می‌توانید با ایجاد یک نیمکت در گوشه‌ای از آشپزخانه جای کمتری را اشغال کنید. ضمناً مزیت نیمکت نسبت به صندلی این است که می‌توانید افراد بیشتری را پشت میز جای دهید. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کنجی برای مطالعه

 

ایده‌ی تعبیه‌ی یک کتابخانه در کنج‌های بلااستفاده‌ی خانه ممکن است، به ذهن هر کسی برسد. اما بهتر این است که در کنار کتاب‌ها فضایی را هم به خواندن کتاب اختصاص دهید و از مطالعه‌ی بعد از ظهر در یک گوشه‌ی دنج و راحت لذت ببرید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یک دفتر کار کوچک


کنج‌های کوچک خانه، به خصوص کنار ستون‌ها یا زیر پله‌ها، فضای کافی برای ایجاد چند قفسه و یک میز کار کوچک را در اختیار شما می‌گذارند. با توجه به این‌که این روزها بیشتر ما برای کارمان از لپ‌تاپ استفاده می‌کنیم، احتیاجی به فضای خیلی بزرگ نخواهیم داشت و یک میز کار کوچک با چند قفسه یا کشو می‌تواند جواب‌گوی نیازمان باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مکان بازی کودکان


کودکان عاشق بازی کردن در گوشه‌های مخفی خانه هستند، و بزرگ‌ترها ترجیح می‌دهند لوازم بازی فرزندانشان جلوی چشم نباشد. به این ترتیب اختصاص دادن یکی از کنج‌های خانه مثل زیر پله، به مکان بازی کودک می‌تواند هر دو طرف را راضی کند. 

ذخیره عکس
دکوراسیون کنج‌های خانه

کنج گرم خانه


تعبیه شومینه در کنج کوچکی از خانه، می‌تواند فضایی گرم و صمیمی برای جمع شدن خانواده در کنار آتش فراهم کند.

ذخیره عکس
دکوراسیون کنج‌های خانه

مکانی برای استراحت    


گاهی می‌توان در کنج‌های خانه یک تختخواب راحت تعبیه کرد. اگر این فضا کوچک باشد، می‌تواند به عنوان تخت کودک مورد استفاده قرار بگیرد. با حذف یک تختخواب، فضای بیشتری در اتاق برای شما باقی خواهد ماند که می‌توانید مطابق با نیازتان از آن استفاده کنید.

ذخیره عکس
دکوراسیون کنج‌های خانه

لانه‌ای برای حیوانات خانگی

 

حیوانات خانگی هم فضاهای خصوصی و دور از شلوغی را برای استراحت دوست دارند. کنج‌های خانه می‌توانند لانه‌های خوبی برای حیوانات خانگی باشند و ریخت و پاش آن‌ها را هم محدود کنند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یک سرویس بهداشتی کوچک


با یک طراحی هوشمندانه می‌توانید از فضای زیر پله برای ساخت یک سرویس بهداشتی کوچک در خانه استفاده کنید. اگر خانه‌ی بزرگی دارید، این‌جا می‌تواند سرویس بهداشتی دوم شما باشد، و اگر خانه‌ی کوچکی دارید، با قرار دادن سرویس بهداشتی زیر پله‌ها، می‌توانید از باقی فضای خانه استفاده‌ی مفیدتری کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بازدید : 117,932 بار

03 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاخانهکنجسرویس بهداشتیشومینهطراحیآشپزخانهکتاب‌خانه

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 10:03