طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی علیزادهسوگند عندليباستیل البرز pr@steelalborz.comنازنین سادات ملکوتیحسین مژدهیشرکت رویا طرح داخلیميثم ذکرياييپرهام شکوهیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)علیرضا شرافتیشرکت رویا طرح داخلیحمید نادری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

گزارش دومین همایش بین المللی معماری، عمران و شهرسازی در آغاز هزاره سوم


بازدید : 646 بار

30 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

گزارش دومین همایش بین المللی معماری، عمران و شهرسازی در آغاز هزاره سوم

فرهنگ‌سرای نیاوران در اواسط روزهای گرم تابستانی 21 تیرماه 1395 میزبان دومین همایش بین المللی معماری، عمران و شهرسازی که به همت و کوشش شرکت نقش و طرح آنابافت شهر (NTA) و با حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، معاونت معماری و شهرسازی شهرسازی کلانشهر تبریز و تهران، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه فنی و حرفه‌ای تبریز و دانشگاه البرز بود.

 

 


این همایش نشستی دوستانه با حضور اساتید گران‌قدر در این حوزه «دکتر ایرج اعتصام»، «دکتر وحید قبادیان»، «دکتر عترت لعل‌بخش» و «مهندس اسماعیل سعیدی» و معماران موفق هندوستان «کریشنا رائو» و «شیریش بری» بود.
در ابتدا برنامه محفلی برای ارائه مقالاتی به مدیریت «خانم دکتر لعل بخش» در اتاق کنفرانس فرهنگ‌سرا برگزار شد و در ادامه در سالن اصلی بعد از پخش سرود ملی ایران و هندوستان، «دکتر وحید قبادیان»، دبیر همایش در راستای اهداف انگونه برنامه‌ها و تیم اجرایی که همراهیشان کردند‌ بیان نمودند.
مهندس محمد اسماعیل سعیدی  و دکتر محمد عزتی هم از مهمانان این برنامه به‌عنوان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و معاون محترم معماری و شهرسازی شهرداری کلانشهر تبریز، در مورد اهمیت انتقال فرهنگ و هنر در صنعت ساخت‌و‌ساز  و ضرورت بازنگری مجموعه‌ی قوانین و مقرارت شهری در فرایند توسعه مناطق کلان شهری سخنرانی‌هایشان را ایراد فرمودند.

همایش بین المللی معماری، عمران و شهرسازی
در ادامه برنامه «دکتر کرشنا رائو» سخنرانی کلیدی خود را در مورد معماری قدیم هندوستان با ذکر نمونه‌هایی موفق و شاخص آغاز کردند و با توضیحات جامع و خوبی در ذهن مخاطب و حضار به تصویر کشیدند. سخنان رائو در مورد معماری هندوستان یک تفاوت عمده داشت و آن ماهیت اجرایی و فنی در طراحی‌های خودش بود، همان چیزی که افرادی مثل او را از دیگران متمایز می‌کند‌. تسلط به شیوه‌های اجرا و توصیه‌های کاربردی در زمینه‌ی معماری از مهمترین بخش‌های سخنرانی او بود‌. 
دکتر شیریش بری برای کامل کردن سخنران اول، در مورد معماری معاصر هند رشته کلام را دست گرفت و به بررسی نمونه‌های موفق معماری کشورش پرداخت.  ایشان از استادان برجسته دانشگاه «می سور» در جنوب هند هستند.
نکته‌ی جالب در مورد ایشان، حضور دومین بار در ایران، که بار اول در سال 1977 ایشان در مسابقه کتابخانه ملی در کنار 250 شرکت کننده دیگر، در ایران حضور داشتند. طراحی کتاب‌خانه ملی، با پلانی آزاد و گسترده و دید  به کوه‌های دماوند.  در میانه‌ی برنامه مهمانان به استراحت و گپ‌و‌گفت در باغ فرهنگسرا‌ی نیاوران دعوت شدند.

همایش بین المللی معماری، عمران و شهرسازی
سپس پانل تخصصی با حضور اساتید برجسته معماری و دکتر فرهاد احمدی، بعداز پذیرایی از میهمانان، حاضرین و پژوهشگران تشکیل شد. در این پانل در مورد معماری ایران و هند به صورت پرسش و پاسخ بحث شد که بسیار مورد توجه حضار قرار گرف و دکتر حیدر جهانبخش، عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران هم در راستای اهداف نظام مهندسی و نظام معماری نکاتی را بیان کردند. 

در انتهای برنامه پس از پخش ویدئویی از دکتر شادی عزیزی، برنامه اهدای جوایز و تقدیر در سه حوزه‌ی آپارتمان‌های مسکونی، اداری و چند‌منظوره عملکردی از معماران انجام شد.

  • برندگان بخش ساختمان‌های مسکونی:

رتبه اول در بخش ساختمان‌های مسکونی: مهندس سیدوند امامی - مجتمع مسکونی همسایه
رتبه دوم در بخش ساختمان‌های مسکونی: مهندس محمد علی شیبانی - مجتمع مسکونی سپید
رتبه سوم در بخش ساختمان‌های مسکونی: مهندس علی نقوی - مجتمع مسکونی 210

 

  • برندگان بخش ساختمان‌های تجاری اداری:

رتبه اول در بخش ساختمان‌های تجاری اداری: مهندس هومن بالازاده - مجتمع تجاری اداری ولیعهدی
رتبه دوم در بخش ساختمان‌های تجاری اداری: مهندس جوادی خدایی - مجتمع تجاری اداری نشان
رتبه سوم در بخش ساختمان‌های تجاری اداری: دکتر بابک قصیری - مجتمع تجاری اداری جمهوری
رتبه اول در بخش ساختمان‌های چند عملکردی: مهندس جوادخدایی - خانه حجاب

 

  • برندگان بخش ساختمان‌های چند عملکردی:

رتبه اول در بخش ساختمان‌های چند عملکردی: مهندس جوادخدایی - خانه حجاب
رتبه دوم در بخش ساختمان‌های چند عملکردی: مهندس جلال سالک - مجموعه چند عملکردی اطلس
رتبه سوم در بخش ساختمان‌های چند عملکردی: مهندس احسان دوری جبروتی و مهندس محمد کلات آهنی - مجموعه چند عملکردی قلم

 

برگزاری این همایش یک اتفاق مفید و ارزشمند برای مخاطبین حرفه‌ای در این زمینه بود، کارگاه‌ها و جلساتی از این دست قطعا موجبات ترقی و بالا رفتن سطح معماران فعال در این حوزه را فراهم خواهد آورد.

 

  کانال اصلی تلگرام طراگاه


بازدید : 646 بار

30 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Wednesday , 28 June , 09:50