طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییسوگند عندليبsina kamali tabriziمحمد مهدی دودانگهایرج اعتصامالناز پائیزبهرام شکوهیانفریناز رضویnaser movahedzahra sadeghiسمیه ابراهیمیمحمدحسین صفاریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرن


بازدید : 1,475 بار

01 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرن

تهیه کننده : ساغر صادقی

پروژه‌ای که پس از سال‌ها حیاتی دوباره به خانه‌ی جنگ‌زده و روستایی بخشید. با طراگاه همراه باشید.
یک گروه معماری به نام HAO‌، خانه‌ای با قدمت تاریخی واقع در kaohsiung city تایوان به مساحت ۱۳۷ متر مربع را به اقامتگاهی قابل سکونت تبدیل کردند. این خانه در روستایی قرار دارد که در جنگ جهانی دوم توسط ارتش ژاپن مورد تخریب قرار گرفت. پس از اتمام جنگ و شکست ژاپن، خانه‌های روستایی به سرعت نیازمند تعمیر بودند.

 

 

این خانه نیز به‌عنوان نشانه‌ فرهنگی حفاظت شده در لیست دولت تایوان به ثبت رسید، اما برای تعمیر و نوسازی آن اقدامی صورت نگرفت. در سال 2015 ساکنان شهر تمایل به زندگی در اقامتگاه‌های روستایی یافتند. نهایتا از گروه معماری HAO خواسته شد تا خانه را به شکل اولیه خود بازسازی کرده و آن‌را به ساختار اصلی و بافت تاریخی خود شبیه کنند. در بازسازی این پروژه، سعی بر آن شد تا از طریق برگزاری جلسات و کارگاه‌ها، از اهالی روستا نیز بهره گرفته و فرصتی برای بروز مهارت‌های ساختمانی و دکوراسیون داخلی آنان ایجاد شود.

 

 

گروه معماری می‌گویند‌: اگرچه پروژه‌های نوسازی و بازسازی ساختمان‌ها همیشه برایمان جذاب بوده است، اما در مورد این خانه مشکلاتی اعم از نبود لوله‌کشی آب‌و‌برق موانع بزرگی برای ما به حساب می‌آمدند. شواهد حاکی از تاریخی بودن خانه و وجود ارزش فرهنگی خاص در منطقه، تیم معماران را بر آن داشت تا در‌ پی خلق فضایی باشند که در تقابل با سبک معماری بومی منطقه قرار نگیرد. 

 

بازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرن


برای مثال، تایل‌های چوبی کار شده در سقف کاملا نمایانگر معماری به سبک ژاپنی هستند. البته قبل از استفاده از آن‌ها سقف عایق شده و چوب‌های شکلاتی به شکلی که در تصاویر می‌بینید روی سقف نصب شده‌اند. درب ورودی قرمز چوبی نیز نمادی از ارتشی بودن ساکنین روستا است که اکنون با یک دروازه مدرن آلومنیومی جایگزین شده. تمامی فضاهای خانه از طریق حیاط به یکدیگر مرتبط می‌شوند. پاسیو نیز شامل گیاهان استوایی متناسب با شرایط اقلیمی جنوب تایوان است. گیاهانی چون پیچک ژاپنی، آگاو، گل‌های ماهی‌خوار و کاکتوس‌های کوچک. آیتمی که بیش از همه جلب توجه می‌کند و خانه را منحصر به‌فرد می‌کند، درب صورتی رنگ و میزهایی به سبک لِگو است.

 

بازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرن

 

در بخش‌هایی از ساختمان به منظور استفاده از نور طبیعی و دید به حیاط از شیشه استفاده شده است. صندلی‌های تایوانی چوبی به سبک دهه‌ی پنجاه، مبل karimoku  معروف ژاپنی از دهه‌ی شصت و نهایتا عسلی‌ها و چهارپایه‌هایی که در تصاویر می‌بینید نیز به سبک پاپ آرت متعلق به دهه‌ی هفتاد میلادی می‌باشند. همچنین قسمتی از حیاط خانه نیز مجهز به کارگاهی برای فعالیت‌هایی چون نجاری و باغبانی است. در این پروژه معماران تلاش کرده‌اند با توجه به آن‌چه متعلق به فرهنگ بومی تایوان است و همچنین با استفاده از مشارکت مردمی، خانه‌ای تاریخی و جنگ‌زده را نوسازی کرده و آن را به فضایی دیدنی و قابل سکونت نوسازی مبدل کنند.
طراگاه منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما است.

 

بازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرن

بازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرنبازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرنبازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرنبازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرنبازسازی خانه‌ای تاریخی در تایوان به سبک مدرن

کانال اصلی تلگرام طراگاه  


بازدید : 1,475 بار

01 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Wednesday , 28 June , 06:23