طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شهاب میرزاییانویدا لطفیمنصور اجلیعلیرضا فخفوریبهرام شکوهیانبهرام قربانیالهام صحافیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)رزیتا فتاحیایمان رجبیاناکبر تقی زادهzahra sadeghi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

استقبال از طرح نورمن فاستر برای فرودگاه های سیار در دوسالانه معماری ونیز


بازدید : 1,739 بار

10 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

استقبال از طرح نورمن فاستر برای فرودگاه های سیار در دوسالانه معماری ونیز

فاستر فرودگاه‌هایی برای هواپیماهای بدون سرنشین طراحی می‌کند. با طراگاه همراه باشید
تهیه کننده : ساغر صادقی
نورمن فاستر طرح از پیش‌ساخته کوچک‌ترین فرودگاه سیار جهان، را در دوسالانه معماری ونیز به نمایش درآورد.
هدف فاستر از طرح این پروژه، ساخت شبکه‌ای از فرودگاه‌های کوچک و سیار برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین به منظور انتقال دارو و سایر تجهیزات پزشکی مورد نیاز در کشورهای فقیر آفریقایی است.

 

 


فاستر می‌خواهد تا سال 2030 میلادی هر شهر کوچک آفریقایی و سایر کشورهایی که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، فرودگاه‌های سیار خود را داشته باشند. پروژه آزمایشی که در اواخر سال جاری به بهره برداری می‌رسد، در ریواندا قرار گرفته است. کشوری که جغرافیای فیزیکی و اجتماعی آن با چالش‌های فراوانی روبرو است. 

 

 

طرح اولیه فاستر برای سه فرودگاهی که تا سال 2030 کامل می‌شوند، قادر خواهد بود تا ۴۴٪ از منابع و تجهیزات ضروری پزشکی در ریواندا را تامین کند. فازهای بعدی این پروژه در قالب ۴۰ فرودگاه اجرا شده و می‌توانند در سرتاسر این کشور جان هزاران نفر را از مرگ نجات دهند. موقعیت جغرافیایی کشور ریواندا و همجواری‌اش با کشوری چون کنگو این امر را تسهیل می‌کند.

 

 

جاناتان لدگارد کسی که در امور فرودگاه‌های سیار، بسیار پیشگام است و در این پروژه با فاستر همکاری داشته می‌گوید: در دنیای پرجمعیتی با منابعی محدود زندگی می‌کنیم و استفاده روز افزون از پروازهای هوایی و ربات‌های پرنده برای سریع‌تر رساندن کالاهای ضروری امری اجتناب ناپذیر است. 

 

 

بدیهی است که با طراحی فرودگاه‌های مهندسی ساز و برآوردهای همه جانبه می‌توان کمک شایانی، به بهبود بهداشت و درآمدهای اقتصادی در آفریقا نمود و از این بابت به وجود نورمن فاستر، معماری که خود خلبانی ماهر است، در نیروی هوایی خدمت کرده و اینک به فکر مردم فقیر آفریقاست، افتخار می‌کنیم.

 

 

آفریقا قاره ای است که در آن قحطی تاثیر مستقیمی بر توانایی رساندن منابع حیات بخش داشته است. در واقع ماده‌ای به مهمی خونی که در رگ‌ها جاریست برای درمان به موقع در دسترس نیست و به دارو و غذا در این نقاط به شدت نیازمندیم. 

 

فرودگاه های سیار در دوسالانه معماری ونیز

 

پروژه فرودگاه سیار با شعار "بیشترین با کمترین" طراحی شده است. همان‌طور که در تصاویر می بینید، مصالحی که فاستر برای ساخت این فرودگاه‌ها انتخاب کرده، خاک و آجر است که از طریق منابع موجود در کشورهای آفریقایی به راحتی تامین می‌شود، هزینه زیادی ندارد و علاوه بر آن، با آموزش‌های صحیح به مردم این نواحی می‌توان آن‌ها در ساخت پروژه مشارکت داد.

 

فرودگاه های سیار در دوسالانه معماری ونیز

فرودگاه های سیار در دوسالانه معماری ونیزفرودگاه های سیار در دوسالانه معماری ونیزفرودگاه های سیار در دوسالانه معماری ونیز

 

کانال اصلی تلگرام طراگاه


بازدید : 1,739 بار

10 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Friday , 23 June , 18:38