طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ویدا لطفیسهیل براکاکبر تقی زادهرضا مفاخررضا جعفری نژادآذران پلاستیک azaran-plasticمحمد قديريبهمن احمدیحسین نوروزینیما کیوانیروناک رافتمهدی مصلحی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساخت اثر هنری موسوم به Hollow با ۱۰.۰۰۰ قطعه چوب در انگلستان!


بازدید : 657 بار

26 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ساخت اثر هنری موسوم به Hollow با ۱۰.۰۰۰ قطعه چوب در انگلستان!

تهیه کننده : ساغر صادقی

 

اثری بی‌نظیر که تا به‌حال مشابه آن در انگلستان ساخته نشده!

تیمی متشکل از دو معمار و یک هنرمند، در محوطه‌ی دانشگاه بریستول انگلستان، یک اثر هنری جدید و تأمل برانگیز ایجاد کرده‌اند که با بیش از ۱۰.۰۰۰ نوع از قطعات چوبی مختلف ساخته شده است.

با طراگاه همراه شوید.

 

 

 

 

 


این اثر هنری در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید Life science دانشگاه بریستول رونمایی گردید و در حال حاضر در محوطه‌ی باغ تاریخیRoyal Fort  این دانشگاه قرار گرفته است. ساختار بیرونی سازه Hollow شبیه به یک سایه‌بان جنگلی طراحی شده‌، همراه با تیرهای دکل مانندی که هرکدام ارتفاع درختان متفاوتی را نشان می‌دهد.

 

اثر هنری موسوم به Hollow

 

این سازه دارای یک ورودی کوچک است. اما در فضای داخلی، تماشاگران قادرند بیش از ۱۰.۰۰۰ قطعه چوب منحصر‌به‌فرد را ببینند که از سقف آویزان شده، الوارهایی که بازمانده و بقایای درختان جنگلی بسیار قدیمی هستند که اینک مبدل به متریالی انرژی بخش و روح‌انگیز گشته‌اند.

 

اثر هنری موسوم به Hollow


معماران اثر می‌گویند برخی از نمونه‌های چوبی بسیار کمیاب‌اند، فسیل‌های چوبی که شاید حتی نتوان سن آن‌ها را به طور دقیق بیان کرد، این سازه شامل چوب درختان بی‌نظیری مانند سرو لبنانی، نخل ققنوس و نیز درخت «مِتوشالِح» می‌باشد. جالب است بدانید که مِتوشالِح نوعی کاج بوده که پیرترین ارگانیسم زنده در روی زمین بشمار می‌رود و ۴۸۴۷ سال عمر دارد. این درخت در کوه‌های سفید در کالیفرنیا در «پارک ملی اینیو» واقع است و دور از دسترس مردم نگه‌داری می‌شود.

 

اثر هنری موسوم به Hollow


سازه‌یHollow  نتیجه تحقیقات سه ساله‌ در حوزه‌ی معماری و زمین‌شناسی است، پروژه‌ای که از آن به عنوان جنگلی مینیاتوری از تمام جنگل‌های دنیا یاد می‌شود. هدف این اثر مفهومی، معرفی تاریخ کره‌ی زمین از طریق قدمت و شکوه متریال چوب است.

 

اثر هنری موسوم به Hollow

 

به گفته‌ی معماران اثر، مجموعه‌ی نهایی سازه Hollow بزرگ‌ترین سازه متراکم ساخته شده تا به امروز در انگلستان بوده است. همچنین متذکر شده‌اند که این اثر، هزاران بلوک چوبی در سایزهای مختلف را بهم متصل کرده است در عین حال که دارای بافت، روزنه و حالت استلاکتیتی و آویزان نیز می‌باشد.

 

اثر هنری موسوم به Hollow

 

ورودی این سازه امکان عبور نور طبیعی را بصورت لکه لکه به داخل می‌دهد و منجر می‌شود تا فضایی شبیه به جنگل تداعی گردد. سازه Hollow متشکل از چوب‌هایی از درختان ژاپن، کالیفرنیا و لندن است.

 

اثر هنری موسوم به Hollow

 

این اثر هنری و معماری در تاریخ ۹ ماه مِی سال جاری برای عموم رونمایی شد و بطور موقت در باغ Royal Fort باقی می‌ماند، گرچه فضای داخلی آن صرفا در ساعاتی که نور روز موجود باشد قابل بازدید است.

 

   کانال اصلی تلگرام طراگاه


بازدید : 657 بار

26 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Friday , 23 June , 18:24