طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد مهدی فخیمیایمان رجبیانهومن بالازادهصادق صیدبیگیامین قشقایینادیا خوشخویامیر دیزانیمهدی علیرضاییمهدی مصلحیبابک مجدپوررضا مفاخرحامد شکریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تلألو خیره کنند‌ه‌ی چراغ‌های روشنایی موزی شکل


بازدید : 449 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

تلألو خیره کنند‌ه‌ی چراغ‌های روشنایی موزی شکل

تهیه کننده: سجاد اسدی
پرتو افشانی چراغ‌هایی با طرح‌های بدیع و زیبای موزی شکل در گالری "ساموئل وَن هوگاردن" بلژیک
اخیرا یک نمایشگاه اختصاصی در گالری «ون هوگاردن» بلژیک راه‌اندازی شده است که در اولین فعالیت رسمی خود، میزبان نمایشی از هفت چراغ روشنایی متمایز و منحصر بهفردی به شکل موزهای نیمه پوست کنده بوده است. این چراغ‌های روشنایی موزی شکل به سبب داشتن پوسته‌های برنزی جلاخورده، بسیار درخشان بوده و جلوه‌گر زیبایی بی‌بدیلی بوده‌اند. همراه طراگاه باشید تا نگاهی به این مجموعه‌ی زیبا بیاندازیم.

 


بزرگ‌ترین چراغ این مجموعه دارای پوستی جلاخورده از جنس برنز، نقاشی‌های بسیار زیبا بر روی پوسته و همچنین مجهز به لامپ LED می‌باشد.
طراحی این چراغ‌ها در سال 2000 توسط "اسمیت" و "تیناگل" انجام شده است. این گالری بلژیکی دارای رویهی بسیار خاصی بوده و تنها میزبان طرح‌هایی با کیفیت بسیار بالا و همچنین بشدت مفهومی می‌باشد.

 

چراغ‌های روشنایی موزی شکل

 

اسمیت بعنوان یکی از طراحان این مجموعه می گوید: ما بدنبال ساخت یک اثر بسیار ماندگار بوده‌ایم و نه جلب توجه چندین بازدید کننده.  تیناگل نیز می‌گوید: کار ما در حال تبدیل شدن به یک اثر بسیار پر معنی بوده و رویکرد ما کاملا تجربی می‌باشد.

 

چراغ‌های روشنایی موزی شکل

 

پنج چراغ از میان این مجموعه‌ی محدود به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تنها به سبب نوع باز شدن پوستشان پابرجا هستند و نه با بهره‌گیری از اتصالات خارجی و در عین حال در موقعیت‌های مختلفی رخ‌نمایی می‌کنند و در میان این مجموعه یک چراغ بسیار بزرگ نیز به چشم می‌خورد که از نظر اندازه، متفاوت از بقیه چراغ ‌ها می‌باشد. تمامی چراغ‌ها مجهز به تجهیزات LED بوده و برای ساخت لامپ‌ها نیز از حباب‌هایی استفاده شده است که با دهان دمیده شده‌اند.

 

چراغ‌های روشنایی موزی شکل

 

علاوه بر مجموعه‌ی چراغ‌ها، یک گوی قرمز نیز از یکی از دیوارهای گالری آویزان است که حاوی یک آیینه‌ی متخلخل بوده و این آیینه منقش به موزهایی است که با دست بر روی آن نقش بسته‌اند. اجزای این آیینه‌ی معلق عبارتند از: گوی برنزی جلاخورده، آیینه‌ی تراش خورده، شیشه‌ی متخلخل و نقاشی‌های دستی.

 

چراغ‌های روشنایی موزی شکل

 

برپایی این نمایشگاه با رونمایی از کتاب " مجموعه طراحی‌های اسمیت" هم زمان بوده است. این کتاب حاوی تمام کارهای برجستۀ ایشان (1988 – 2015) می‌باشد. اغلب نقاشی‌ها و طرح‌های این گالری نیز از همین مجموعه الهام گرفته شده‌اند.

 

چراغ‌های روشنایی موزی شکل

نظرات خود درباره‌‌ی نوع زیبایی‌شناسی و مفهوم چنین طرح‌هایی را با طراگاه در میان بگذارید.

 

کانال اصلی تلگرام طراگاه

 


بازدید : 449 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Thursday , 22 June , 22:54