طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مازیار فخرقاسمیبهرام شکوهیانامید حیدری پوریمنصور اجلیآذران پلاستیک azaran-plasticمرضیه مجدالاشرافیکسری سعادت جوشرکت رویا طرح داخلیمحمد مرتجیقالیکده iran carpetندا عاشوریانsina kamali tabrizi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرش


بازدید : 1,003 بار

19 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

کف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرش

تهیه کننده : ساغر صادقی

استفاده از سنگ‌ریزه، روشی کم هزینه برای ایجاد فضایی زیبا و جذاب، با طراگاه همراه شوید

استفاده از هنر موزاییک ریشه در۴۰۰۰ سال پیش دارد. اگرچه یونانیان اولین کسانی بودند که از سنگ ریزه‌ها استفاده کردند، طرح‌های جذابی خلق نمودند. یک نقشه بر روی پاپیروس از قرن سوم پیش از میلاد بدست آمده که طرحی برای اجرا بر موزاییک را نشان می‌دهد. نقشه در اسکندریه طراحی شده و به آلفیوم مصر ارسال شده است.

 

در برخی موارد نقشه در خارج از بنا پیاده‌سازی می‌شد و درون بنا اسمبل می‌شد. مدارک کتبی و باستان‌شناسی بدست آمده، نشان می‌دهد قطعاتی از موزاییک که معمولاً طرح‌های سختی برای اجرا دارند، در بخشی از مدیترانه تولید شده‌اند و به سرزمین دیگری ارسال شده‌اند. در طراحی موزاییک کفِ بنا از طرح‌های ساده گرفته تا ترکیبی از چند ضلعی‌های پیچیده و قوس‌ها استفاده می‌شد.

این طرح‌ها این امکان را می‌دادند که کف اتاق‌های بزرگ موزاییک شوند. از آن زمان به بعد نیز این هنر ادامه یافت و در اطراف ساختمان‌های مشهور، ابنیه‌های تجاری و حتی خانه‌ی بسیاری از افراد از این تکنیک استفاده شد. استفاده از سنگریزه‌ها برای کف‌سازی، روشی مقرون به صرفه و آسان است.

 

کف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرش

 

شما می‌توانید سنگریزه‌ها را از شرکت‌ها و موسسات مختلف خریداری کرده و یا حتی خودتان کلکسیونی از آن‌ها جمع‌آوری کنید. برای این‌کار بر اساس فرم پایه و رنگ، بایستی آن‌ها را در ظروف جداگانه نگهداری کنید و بدین منظور بهتر است کمی سنگ ریزه‌ها را مرطوب کنید تا رنگ واقعی آن‌ها نمایان شود.

 

کف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرش

 

برای نصب آن‌ها در زمین به مواردی چون سیمان، چسب و سایر تجهیزات نیاز پیدا می‌کنید، اما قبل از شروع بهتر است طرح  ایده‌آل خود را  روی کاغذ پیاده کنید و سپس فضای اختصاص داده شده به طرح را مشخص کنید و اگر در اجرا مردد هستید، از قبل آن را در مقیاس و سطح کوچک‌تر انجام  دهید.

امیدوارم این تصویر زیر برایتان الهام‌بخش باشند، تا طرح‌های زیبایی برای محوطه‌ی خانه‌ی خود خلق کنید.

 

کف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرش

کف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرشکف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرشکف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرشکف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرشکف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرشکف‌سازی فضای بیرونی خانه به کمک سنگ‌فرش


بازدید : 1,003 بار

19 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Wednesday , 28 June , 23:37