طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ویستابست vista bestاستیل البرز pr@steelalborz.comحسین مژدهیفرهاد علیزاده افشارسینا علیزادهسمیه ابراهیمیاکوآرکلیلا عراقیانسپهر دانششیرین دریاباریابزار تونل جهانAbolfazl Nabavi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی موزه‌ی هنر لوکاس در شیکاگو


بازدید : 466 بار

30 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی موزه‌ی هنر لوکاس در شیکاگو

 

گروه معماران MAD  اقدام به طراحی موزه‌ی هنر «جورج لوکاس» (George Lucas) و بازسازی سایت این پروژه در شیکاگو کرده است. این استدیو معماری که در نیویورک مستقر است، این بار با رویکرد پایداری معماری وارد عمل شده و طرح قبلی را که توسط «فرانک گهری» ارائه شده بود را مورد انتقاد قرار داده است. آن‌ها عقیده دارند که طرح فرانک گهری به ویژگی‌های محیطی «دریاچه‌ی میشیگان» بی توجه بوده و این بی‌توجهی موجب آلودگی زیست‌محیطی خواهد بود.

 

 

 

طرح تجدید نظر استدیو MAD، که 25 درصد کوچکتر از طرح اولیه است، دارای بازشوها و چشم‌اندازهای بسیار مناسبی برای مخاطبان است. طراحان این بازشوها را رو به دریاچه و شهر و محوطه‌ی اصلی پارک در نظر گرفته‌اند.

 

طراحی موزه‌ی جرج لوکاس

 

همچنین با طراحی موزه‌ی جدید، پارکینگ‌های موجود در سطح زمین به یک گاراژ زیرزمینی تبدیل خواهد شد و به جای آن 4.5 جریب فضای سبز به همراه مسیرهای پیاده قرار می‌گیرد. این ویژگی‌ها همه در راستای احترام به طبیعت و رویکرد زیست‌محیطی طراحی شده است.

 

طراحی موزه‌ی جرج لوکاس

 

در این موزه که یادمانی از کارگردان فیلم جنگ ستارگان است، گالری آثار هنری، بخش خاطرات «جورج لوکاس»، فضای سخنرانی، نمایشگاه، گالری هنرهای دیجیتال و فضاهای آموزشی در نظر گرفته شده است.

 

طراحی موزه‌ی جرج لوکاس

 

ساختمان مرکزی موزه‌ی لوکاس الهام گرفته از یک کوه آتشفشان است که به عنوان یک همگرای بصری بین بافت شهری و چشم‌انداز دریاچه عمل می‌کند. فرم آن به آرامی به سمت بالا شیب پیدا کرده و با رنگ روشنی که دارد در سطح دریاچه شناور به نظر می‌رسد. هزینه‌ی اجرای این موزه حدود 300 میلیون دلار براورد شده است.

 

طراحی موزه‌ی جرج لوکاس

 

سایره پروژه‌های گروه MAD:

 

 

     کانال اصلی تلگرام طراگاه


بازدید : 466 بار

30 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Saturday , 27 May , 03:25