طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا نجفیانساربوک sarboukمیثم ذکریاییمیلاد نصرالهیمحمد اسدالهیپمپ ابارا اباراشروین حسینیمهدی علیرضاییسامسونگ samsungامید ضرغامیمهرداد زواره محمدیبیژن شجاعی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بازسازی شهر و ساخت پله غول پیکر پس از جنگ جهانی دوم


بازدید : 447 بار

23 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بازسازی شهر و ساخت پله غول پیکر پس از جنگ جهانی دوم

 

گروه معماری MVRDV در حال ساخت یک پله‌ی غول پیکر به افتخار 70 امین سال بازسازیهای شهر روتردام است. این سازه به عنوان یکی از اولین پروژه‌های ساخته شده در رابطه با بازسازی شهر پس از جنگ جهانی دوم است.

ساخت پله‌ی غول پیکر نمادی از صعود و توسعه‌ی شهری در پایان قرن بیستم است که در میان دو ساختمان اصلی شهر واقع شده و عملکرد اصلی هر دو ساختمان اداری و تجاری می‌باشد.

 

 

 

این سایت در مجاورت بافت تاریخی روتردام قرار گرفته و دارای اهمیت فوق العاده‌ای است، به طوری که روزانه هزاران نفر از مقابل آن عبور می‌کنند. شرکت MVRDV این پله را در ماه اول تابستان امسال نصب و راه‌اندازی می‌کند و آن را همزمان با سالروز آزادی روتردام در دسترس عموم قرار خواهد داد.

 

ساخت پله غول پیکر

 

شهری که 70 سال پیش، از جنگ رهایی یافت اکنون رو به توسعه است. قبل از بازسازی شهر، این منطقه یکی از برجسته ترین خیابان های روتردام بود که تنها یک غرفه‌ی موقت در آن وجود داشت و نصب این پله با 29 متر ارتفاع و 75 متر طول و 180 پله غیرممکن بود. در پشت بام این پله ی غول آسا کاربران می توانند تمامی منطقه‌ی تاریخی گروت را زیر نظر داشته باشند و آن را همانند یک فیلم تاریخی تماشا کنند.

 

ساخت پله غول پیکر

 

بنیان‌گذار MVRDV در یک مصاحبه ی مطبوعاتی گفت: این پروژه یکی از بهترین پروژه های بازسازی شده در هلند است، که هدف آن تحریک حس کنجکاوی و هیجان مخاطبان می‌باشد. او همچنین امیدوار است که این سازه آغازی برای توسعه عمودی شهر روتردام باشد. این مجموعه از شانزدهم ماه می تا دوازدهم ژوئن به صورت رایگان در دسترس عموم خواهد بود.

 

ساخت پله غول پیکر

 

 

                      کانال اصلی تلگرام طراگاه  


بازدید : 447 بار

23 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Friday , 26 May , 19:25