طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

mohammad marvastyناهیده تقوینگار محمدیایرج اعتصامروزبه عالمیانعلی رضا بندر ابادمهراد رمضانیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)استیل البرز pr@steelalborz.comشرکت رویا طرح داخلیساغر صادقیرضا جعفری نژاد
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی مدرن غرفه‌ی نمایشگاه ساعت در هنگ کنگ


بازدید : 462 بار

22 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی مدرن غرفه‌ی نمایشگاه ساعت در هنگ کنگ

هنرمند و معمار شیلیایی به نام "سباستین ارازورس" (Sebastian Errazuriz) طراحی غرفهی ساعت سوییس را در نمایشگاه هنری بازل هنگ کنگ به عهده داشته است. ایدهی  اصلی این معمار یخ و زمستان‌های برفی این منطقه است. طراح این پروژه عقیده دارد که این سالن بیانگر خلوص طبیعت و گذشت زمان است.

آب و یخ عناصر اصلی تشکیل دهنده‌ی ایده‌ی این طراحی غرفه هستند. این سالن استعاره‌ای از چرخه‌ی تبدیل آب به یخ در گذر زمان می‌باشد. معمار این پروژه سه فاکتور اصلی را مد نظر قرار داده است: قندیل یخ به عنوان یک فرم زیبا، شکل‌گیری قندیل‌ها در طول زمان و قطره‌ی آب به عنوان ثانیه شمار طبیعی، سیکل تبدیل قطرات به یخ و برعکس که نمادی از ضربآهنگ یک قلب و یا تیک‌تاک ساعت است.

 

 

 

معمار این اثر باور دارد که این پروژه فصل مشترکی بین هنر معاصر، طراحی معماری و صنایع دستی است. او شاهکارهای استثنائی از مبلمان‌های متفاوت در استدیو بروکلین طراحی کرده است و تجربیات بی‌نظیری در طراحی داخلی دارد.

 

طراحی مدرن غرفه‌

طراحی تمامی جزییات و نصب آن‌ها به عهده‌ی خود معمار بوده است. او با تمرکز بر انجام این پروژه و مخلوطی از هنرهای سنتی و کامپیوتری و پرینت‌های سه بعدی این غرفه را پدید آورده است.

 

طراحی مدرن غرفه‌

 

یک استدیو به عنوان بخش VIP   در مرکز سالن نمایشگاهی واقع شده و مانند مخزنی از یخ خودنمایی می‌کند. سالن استدیو یاد آور فضایی با حضور آیینه‌های بی‌شمار است چرا که هر جهت انعکاسی از دیوار مقابل را دارد.

 

طراحی مدرن غرفه‌

 

این فضای آراسته به استالاگمیت به عایق‌های صوتی و حرارتی مجهز شده است. طرح عنوان شده به وسیله‌ی بهترین نوع متریال و مرغوب‌ترین پرینترهای سه‌بعدی ساخته شده و در محل به شکل معکوس نصب شده است.

 

طراحی مدرن غرفه‌

 

در سوی دیگر این غرفه ویترینی از یخ‌های سوزنی شکل قرار گرفته که خود استعاره‌ای از ریتم منظم زمان است. همچنین منتخبی از محصولات این شرکت شامل 10 ساعت گران‌بها و جواهرات نفیس این برند در میان کریستال‌های این سالن به شکل خیره کننده‌ای قرار گرفته‌اند.

 

 

طراحی مدرن غرفه‌

 

 

اریزوریس اظهار می‌کند که طراحی ساعت این برند در طی دو قرن اخیر به دست خلاق‌ترین طراحان انجام شده و اکنون نیز به همین منوال پیش می‌رود. او باور دارد که محل نمایش ساعت‌ها باید به بهترین شکل طراحی شود تا بیشترین تاثیر را در مخاطب ایجاد کند و فضایی باشد که کاربران لحضاتی را به گذر زمان بیاندیشند.

 

طراحی مدرن غرفه‌

 

این نمایشگاه از طراحان و هنرمندان و منتقدان دعوت می‌کند تا از غرفه‌ی خود بازدید کنند. نمایشگاه عنوان شده، ماه دسامبر در میامی تکرار خواهد شد.

 

 

طراحی مدرن غرفه‌

 

طراحی مدرن غرفه‌

 

طراحی مدرن غرفه‌

 

             کانال اصلی تلگرام طراگاه


بازدید : 462 بار

22 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Friday , 23 June , 01:15