طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بلوک سبک لیپرروزبه عالمیانناهیده تقویندا عاشوریانویدا لطفیکسری سعادت جوبابک مجدپورFarzin Forouzanمصطفی اذریحبیب الله نیکنامیساربوک sarboukمحمد مهدی دودانگه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی معماری خانه‌ای با استفاده از هنر معماری بومی


بازدید : 848 بار

16 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی معماری خانه‌ای با استفاده از هنر معماری بومی

این خانه در اسپانیا ساخته شده و بر پیکر یک تپه‌ی صخره‌ای تکیه داده ‌است و طوری طراحی شده که نیازی به هیچ‌گونه سیستم‌ سرمایشی و گرمایشی ندارد. "غار نوین گائودی" نامی است که معماران این خانه بر این اثر معماری نهاده‌اند.

این پروژه توسط گروه Gilbartom architects در گرانادای اسپانیا طراحی و اجرا شده است. ساختمانی سبز که عایقی به ضخامت 40 سانتی‌متر از بتن در سقف دارد و ترکیب فوق العاده‌ای از عایق‌بندی و آسایش دمای داخلی را فراهم نموده ‌است. این عامل موجب حفظ دمای داخلی تا 19 درجه‌ی سانتی‌گراد شده که سیستم‌های تهویه در تامین آن هیچ نقشی ندارند.

 

 

هنر معماری به کار رفته در سقف این بنا ستودنی است. سقفی که از ساختار فلزی دست‌ساز و شبکه‌ی قابل انعطاف به وجود آمده و حتی بتن به کار رفته در این خانه بوم آورد بوده و از فاصله ی 10کیلومتری بنا تامین شده است.

 

غار نوین گائودی

 

اثاثیه و مبلمان خانه گرچه خیلی سنتی نیستند ولی کاملا ارگانیک (organic) می‌باشند. عناصر طراحی داخلی توسط هنروران محلی ساخته شده‌اند، افرادی که هنوز از شیوه‌های ابتدایی در استفاده از گیاهان برای آثارخود بهره می‌گیرند و این از مهم‌ترین دلایلی است که چشم هر بیننده را خیره می‌کند.

 

غار نوین گائودی

 

معماران این خانه معتقد‌‌اند که کارشان تاثیر چشمگیری در منطقه داشته‌ است. این ساختمان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی اجرا شده و پروژه‌ای است که در بدترین شرایط بحران اقتصادی و بیکاری در اسپانیا ساخته شده؛ به همین جهت معماران و برنامه‌ریزان پروژه تصمیم گرفتند تا به جای استفاده از ماشین‌آلات، از نیروی کار محلی برای پیشبرد پروژه استفاده کنند و همین موضوع به یکی از محورهای مهم این طرح بدل شد.


بازدید : 848 بار

16 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Wednesday , 28 June , 23:40