طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شیرین دریاباریمحمد احمدیپویا ریاضی خواهقالیکده iran carpetحمید عرفانیانآزاده شاهچراغیمحمد مهدی فخیمیداوود آبادیپمپ ابارا اباراzahra sadeghiمیثم ذکریاییساربوک sarbouk
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

جنگل نور، آخرین اثر «سو فوجیموتو» معمار مشهور ژاپنی


بازدید : 390 بار

15 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

جنگل نور، آخرین اثر «سو فوجیموتو» معمار مشهور ژاپنی

 

در یک همکاری بین طراحان «تاپ ناچ»(Top-notch)، شرکت مد COS و معمار مشهور سو فوجیموتو، یک اثر هنری دیگر با الهام از طبیعت برای نمایشگاه salone del mobile در میلان طراحی شده‌است که در ماه آینده به نمایش در خواهد آمد.

فوجیموتو در‌باره‌ی این ایده می‌گوید:" من جنگلی از نور را متصور شدم، جنگلی که شامل تعداد بیشماری از منابع نور باشد. این نورها نوعی از گذار را به نمایش خواهند گذاشت".

 

 

 

 معمار فوجیموتو این جنگل نور را برای به نمایش گذاشتن یک برند در نمایشگاه طراحی کرده است. فضایی که با تلفیق صدا و نور قرار است مردم را محصور خود کند. او در این باره می‌افزاید:"مردم از بین این جنگل پر پیچ و خم عبور می‌کنند، گویا مسحور این ستون‌های حیرت‌انگیز شده‌اند. نور و مردم به هم واکنش نشان می‌دهند و این وجود، نوعی از مکاشفه را القا خواهد‌کرد".

 

 

جنگل نور برگرفته از تجربه‌ی خیال انگیز راه رفتن در یک جنگل است، تجربه‌ای که فوجیموتو از دیار کودکی خود به یادگار دارد. در این سالن تاریک و متروکه، ستون‌های نور بر رفتار حرکتی عابرین تاثیر خواهند گذاشت و دیوارهای آیینه‌کاری شده، یک منظر بی‌نهایت از درختان پیچیده را بوجود می‌آورند که در هم تنیده شده‌اند.

 

 

فضای مه‌آلود و صدا، تاثیری دوچندان به این فضا خواهد بخشید.فوجیموتو می‌گوید: "این جنگل فصل مشترک مد، فضا و جنگل به گونه‌ای معمارانه است".


بازدید : 390 بار

15 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Friday , 26 May , 19:30