طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

الهام صحافیzahra sadeghiمحمد غفاریوحید حمزه پورسارا  کلانتریکسری سعادت جوامیر دیزانیSomayeh Ahemehرضا قره داغیمحمد اسدالهینیما کیوانیحسین نوروزی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی ساختمان صفر انرژی اپل


بازدید : 521 بار

28 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی ساختمان صفر انرژی اپل

با انتشار عکس‌های جدیدی از دفتر اپل، به نظر می‌رسد این ساختمان از سوی سرمایه‌گذاران در فاز توسعه قرارگرفته‌ و به سرعت در حال تکمیل است. در مجموعه‌ی جدید بخش‌هایی مثل سالن تئاتر، باشگاه ورزشی، پارکینگ طبقاتی و سالن برگزاری همایشات طراحی شده که برای نمایش محصولات آینده‌ی اپل پیش‌بینی شده است. همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که اپل قصد دارد دانشگاهی با تمامی امکانات طی 5 سال آینده به مجموعه‌ی خود اضافه کند. بر این اساس تاکنون تنها بخش‌هایی از هسته‌ی مرکزی و اداری این پروژه ساخته شده که به طور کلی 33 درصد از پروژه ارزیابی شده است.

 

 

طراحی معماری و سازه‌ی این پروژه به دست معمار سرشناس بریتانیایی، نورمن فاستر(Norman Foster) انجام شده‌است. گروه طراحان فاستر اظهار کرده‌اند که ایده‌ی اولیه‌ی این طرح بر اساس سفینه‌ی فضایی شکل گرفته و در شهر کوپرنیتو (Cupertino) ایالات متحده ساخته می‌شود. این پروژه در 4 طبقه طراحی شده و بسیاری از بخش‌های عملکردی آن در تراس‌ها و فضای باز قرار گرفته‌اند. از دیگر عوامل اصلی شکل دهی به طرح، مسیر ویژه دوچرخه می‌باشد که در سایت اصلی پیش‌بینی شده و مورد استفاده‌‌ی کاربران خواهد بود.

 

طراحی ساختمان صفر انرژی اپل

 

اما برجسته‌ترین ویژگی این طرح مولد، صفر انرژی بودن آن است. برای تولید انرژی لازم در این مجموعه، پانل‌های خورشیدی به ابعاد 200.000 مترمربع سرتاسر بام این مجموعه را پوشانده‌اند و در هر دقیقه معادل 7 مگاوات برق تولید می‌کنند. علاوه بر این معماران، در این محوطه بیشتر از 100 متر مربع فضای سبز و جنگل را به جای آسفالت در نظر گرفته‌اند. در راستای معماری پایدار حتی کم آب‌ترین گیاهان را برای کاشت در این منطقه انتخاب کرده‌اند و آبیاری آن‌ها توسط آب بازیافتی از کل مجموعه خواهد بود.

 

طراحی ساختمان صفر انرژی اپل

 

هزینه‌ی کلی اجرای این پروژه حدود یک میلیارد دلار برآورد شده و سازندگان انتظار دارند که ساخت و ساز فاز اول این بخش تا پایان سال جاری ادامه پبدا کند و افتتاح این مجموعه در سال 2017 انجام گیرد.


بازدید : 521 بار

28 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Wednesday , 28 June , 23:44