طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد غفارینازنین سادات ملکوتیمیثم ذکریاییکمال کمونهوحید حمزه پورسپیده بهروزیایمان رجبیانبهرام شکوهیانصادق صیدبیگیعلی رضا بندر ابادمهدی علیرضاییامید حیدری پوری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

برگزاری نمایشگاه و همایش معماری معاصر ایران، توکیو


بازدید : 217 بار

23 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

برگزاری نمایشگاه و همایش معماری معاصر ایران، توکیو


در راستای برنامه بینال هنری ونیز 2015 و استقبال از پروژه های ایرانی، نمایشگاه های مختلفی در ایران برگزار شد و امسال نمایشگاهی به نام معماری معاصر ایران در کشور ژاپن برگزار خواهد شد.
قالب برگزاری این نمایشگاه  ارائه سخنرانی، تبادل علمی و به اشتراک‏ گذاردن تجربیات طراحی و اجرا و ...است که برای فروردین ماه سال 1395 در کشور ژاپن با حمایت موسسه مقاوم‏ سازی زلزله ایران و انجمن معماران ژاپن (AIJ & JIA) و دانشگاه فوجی برنامه‏ ریزی شده‏ است. همایش پیش رو در راستای بسط و توسعه فعالیت‏ های فرهنگی با موضوع و محوریت معماری با کشورهای پیشرفته است.
گزینش پروژه‏ های معماری ایران، ضمن برگزاری جلسات مختلف و بحث و بررسی در مورد زمینه‏ های مشترک گفتگوی معماری ایران و ژاپن و همچنین هماهنگی با نمایندگان معماری ژاپن گزینش پروژه ها از  4 گروه مختلف شامل پروژه‏ های عمومی (Icon) ، پروژه‏ های آپارتمانی (IN Fill) ، پروژه‏ های رها در طبیعت (Monad) و پروژه‏ های بازسازی (Re Use)  بوده است.
برنامه شامل برگزاری نمایشگاه معماری معاصر ایران، سخنرانی و گفتگوی مشترک معماران ایران و ژاپن، نمایش فیلم معماری معاصر ایران و بازدید از دفاتر معماران سرشناس ژاپنی و پروژه ‏های آن ها و همچنین بازدید از کارخانجات مهم صنعتی ژاپن و ارتباط با دانشگاه‏ ها ، مراکز علمی و معماری معتبر دانشگاه فوجی، دانشگاه توکیو و موسسه معماری ژاپن است.


از آنجا که تداوم و پیوستگی این برنامه ‏ها ضامن تاثیرگذاری و فراگیری حداکثری آن ها در جامعه مهندسی و معماری کشور خواهد‏ بود ضمن برنامه‏ ریزی برای همکاری‏ های مشترک در زمینه ‏های معماری، شهرسازی، زلزله و ... با شرکت‏ ها و موسسات ژاپنی، پیش‏بینی حضور معماران معتبر و با صلاحیت بین‏المللی ژاپنی در بهار سال آینده شده‏ است و همچنین اقدامات اولیه برای ارتباط معماری با کشورهای دیگر از جمله ایتالیا، ارمنستان، امریکا، استرالیا، روسیه و ... انجام شده که در آینده اطلاع ‏رسانی خواهد‏شد.
کمیته راهبردی این برنامه متشکل از آقایان علی کرمانیان، بابک شکوفی، شهاب میرزاییان، سامان سیار و احسان حسینی به همراه مدیران موسسه مقاوم‏سازی زلزله ایران آقایان آرش سهرابی و صمد دهقان  تشکیل شده است.
مدیر این برنامه مهندس مهرداد زواره محمدی امیدوار است که با سیاست گذاری و برنامه ریزی دقیق،  انعکاس های خوبی از برگزاری اینچنین نمایشگاهی برای پروژه های ایرانی موفق در دنیا داشته باشیم .
اخبار این رویداد را در طراگاه دنبال کنید.

 

 


بازدید : 217 بار

23 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 1 )

حیدرزاده
سلام
خیلی مننون از ارائه مطالب
لطفا مطالب و اخبار بیشتری از این رویداد بگذارید

باتشکر
پاسخ مدیریت
درود بر شما
با تشکر از حسن نظر شما، حتما در روزهای آتی می‌توانید گزارش کامل این رویداد را مطالعه فرمائید.
8 ماه پیش

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Sunday , 04 December , 21:58