طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شرکت رویا طرح داخلیسحرناز سلیمانی پاکوحید حمزه پورابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)sina kamali tabriziعباس اقسامیمهدی جعفری منشالهام صحافیامین جعفری منششرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)علیرضا فخفورینازنین سادات ملکوتی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌ای برای طراحی لوستر با جانورهای دریایی


بازدید : 529 بار

23 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ایده‌ای برای طراحی لوستر با جانورهای دریایی

 

به تازگی یک شرکت نیوزلندی اقدام به طراحی لوستر و ساخت لوسترهایی با ایده‌ا‌ی از جانوران دریایی کرده است. آن‌ها برای ساخت لوسترهای خود، موجودات میکروسکوپی آبزی را مورد مطالعه قرار داده‌اند. هدف آن‌ها از این طراحی توجه به بخشی از محیط زیست است، که با وجود وابستگی حیات کره زمین به آن، بسیار ناچیز به حساب می‌آیند.

 

 

 

 

سال گذشته این کمپانی نمونه‌هایی از طرح‌های خود را در نمایشگاهی به نام «سطح چشم» در میلان ایتالیا به نمایش گذاشت. موضوع این نمایشگاه بالا آمدن سطح دریاهای آزاد و تاثیرات آن بر جزایر کوچک اقیانوس آرام بوده است. اما امسال آن‌ها به زیر دریاها نگاهی انداخته‌اند و تمرکز خود را به اعماق آب‌های آزاد برده‌اند.

 

 

این‌ بار «دیاتوم‌ها» (Diatom) در مرکز توجه قرار گرفته‌اند. موجودات ریزدریایی که پایه‌ی کل زنجیره‌‌ی غذایی کره زمین هستند. آن‌ها بیشترین مقدار کربن موجود در اتمسفر را جذب می‌کنند و بیشتر از همه‌ی جنگل‌های انبوه مناطق گرمسیری در جهان عمل فتوسنتز را انجام می‌دهند و تقریبا 1/5اکسیژن مورد نیاز هر فرد را تامین می‌کنند.

 

 

در قبال این همه خدمات، انسان‌ها تنها می‌توانند زیبایی فوق‌العاده آن‌ها را ستایش کنند. یکی دیگر از این موجودات که ایده طراحی لوستر بوده‌است، «فورموسا» ((Formosa می‌باشد، که در هر جایی که آب وجود داشته باشد زندگی می‌کنند. فورموساها از خودشان نور تولید می‌کنند. نور ساتع شده از بدن آن‌ها می‌تواند سطح یک میز تحریر را به خوبی روشن کند.

 

 

به طور کلی این لوسترها از تخته سه لا و چوب بامبو و مقداری پلی اتیلن حاصل از بطری‌های بازیافتی ساخته‌ شده‌اند. لوسترها متشکل از قطعات کوچکتری هستند که توسط تعدادی اتصالات انعطاف‌پذیر به‌هم وصل شده‌اند و در صورت امکان کاربران می‌توانند آن‌ها را از هم جدا کرده و جا‌به‌جا کنند. در هر یک از این لوسترها پنج چراغ LED  هم اندازه قرار گرفته‌است.

 

 

این شرکت هم اکنون بر روی رنگ نورهای ساتع شده از این جانداران مطالعه می‌کند تا آن را نیز به طور دقیق شبیه سازی کند. لوسترهای طراحی شده توسط این شرکت نیوزلندی از 13 تا 18 مارس 2016در نمایشگاه ساختمان-روشنایی فرانکفورت به نمایش درخواهد آمد. 


بازدید : 529 بار

23 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Wednesday , 28 June , 23:48