طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امین قشقاییامیرحسین صرامیکمال کمونهzahra sadeghiFarzin Forouzanمهراد رمضانیاستیل البرز pr@steelalborz.comمازیار فخرقاسمینیما کیوانیشرکت رویا طرح داخلیمحمد قديريShaqayeq Abaszade
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معماری پل که گالری آثار هنرمندان می‌شود.


بازدید : 590 بار

17 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماری پل که گالری آثار هنرمندان می‌شود.

 

طراحی معماری پلها به گونه‌ای شده است که امروزه تبدیل به نمایشگاه آثار هنرمندان می‌گردد. امروز در این خبر از سایت طراگاه به  معرفی طراحی پلی خواهیم پرداخت که تبدیل به نمایش آثار هنرمندان شده است. مدتی است که مدیران شهری سیاست‌های جدیدی اتخاذ کرده‌اند که بر اساس آن توجه بیشتری به روحیه‌ی هموطنان‌مان شده است، و همچنین رفاه حال شهروندان بیش از پیش مرد نظر قرار گرفته است. در همین راستا و در آستانه سال جدید مشهد اقدام به ساخت و گشایش پل عابر پیاده‌ای به شکل گالری کرده است. 

 

 

معماری این پل عابر پیاده بر اساس روحیه‌ی مذهبی و اصول اخلاقی مردمان شهر مشهد است و از طراحی آن به راحتی می‌توان به فرهنگ و باورهای ایرانی-اسلامی مخاطبان آن پی برد. پل مورد بحث در یکی از چهارراه‌های پر تردد و شلوغ شهر اجرا شده و روزانه تعداد زیادی شهروند و زائر از آن عبور می‌کنند. در همان ابتدای ورودی آن ذکر صلوات قرار گرفته تا نشان دهنده تفاوت این پل با سایرین باشد.  مدیر طراحان پل، هدف از ساخت آن را ترویج فرهنگ عبور و مرور و رعایت اخلاق و ادب دانسته و اظهار کرده که اگر مسئولان به افراد و هنرمندان اعتماد کنند، در راه زیباسازی شهرهایمان طرح‌های بسیار خوبی می‌توان ارائه داد.

 

معماری پل که گالری آثار هنرمندان می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های این پل این است که به علت مسقف بودن و داشتن طراحی پلی شکیل، رفتار کاربران را تحت تاثیر قرار داده و آن‌ها حتی با سیگار روشن وارد فضای پل نمی‌شوند. مدیر طراحان با بیان اینکه این ابزارآلات ساده توانسته جایگاه خوبی بین مردم پیدا کند و پل را از فضای سرد و بی‌روح خارج و به افراد انگیزه و انرژی دهد، عنوان کرد: ما باید برای زیباسازی پایتخت معنوی مشهد کمک کنیم و کاری انجام دهیم که مردم آسایش و آرامش را تجربه کنند تا فرهنگ عبور و مرور در کشور نهادینه شود. همچنین قرار است پل هوایی دیگری هم در بلوار سجاد مشهد به این صورت ارائه شود، بسیاری از زائران که از این پل بازدید داشتند، خواستار راه‌اندازی این گونه پل‌ها در شهرستان‌های خود شدند.

 

معماری پل که گالری آثار هنرمندان می‌شود.

 

دکوراسیون داخلی این پل به گونه‌ای طراحی شده که آثاری از هنرمندان و تابلوهایی با مضامین فرهنگی و اخلاقی و همچنین تبلیغات برخی برندها در آن‌ به نمایش درآید؛ و با توجه به مناسبت‌های ایام، به روز شود. در این پل گالری از ایده‌های مردم استفاده می‌شود و نظرات و ذائقه‌ی افراد کودک و بزرگسال در آن اعمال می‌شود. بسیاری از عابران اظهار کرده‌اند که روزانه حتی مسیر خود را دورتر می‌کنند تا از روی این پل عبور کنند و دقایقی را از حضور در آنجا لذت ببرند. کاربران این پل بدون هیچ خلافی قانون را با گذر از پل اجرا می کنند و در طی آن ثانیه‌هایی شلوغی شهر را فراموش می‌کنند. گفتنی است این ایده در دستور کار شهرهای دیگر هم قرار گرفته و چندی پیش در شهر یزد هم شاهد افتتاح چنین پلی بوده‌ایم. 


بازدید : 590 بار

17 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Tuesday , 27 June , 08:00