طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد فخری داریانندا عاشوریانسهند چوبانامیر دیزانیقالیکده iran carpetبهرام قربانیویدا لطفیامید ضرغامیmostafa ahmadiنیما کیوانیانیتا  فضلیشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک در مترو تهران را ببینید


بازدید : 447 بار

16 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک در مترو تهران را ببینید

 

در این مطلب، طراحی دکوراسیون اتاق کودک را در مترو تهران خواهید دید که برای فرهنگ سازی سرویس های شهروندی و همچنین برای جذابیت استفاده از این مکان ها، از اصول دکوراسیون اتاق کودک استفاده شده است.

اتاق شیردهی کودک و اتاق نظافت کودک در بخش‌های مهم و عمومی شهری راه‌اندازی می‌شود. در این طرح مراکز تفریحی و پارک‌ها، پایانه‌های اتوبوس و ایستگاه‌های مترو در اولویت قرار دارند. پاییز 94 نخستین اتاق مادر و کودک در ایستگاه متروی امام خمینی راه‌اندازی شد، سپس ایستگاه صادقیه، و اخیرا ایستگاه ولیعصر به این مجموعه اظافه شده است. اين اتاق‌ها مكاني آرام و مناسب براي مادراني است كه در سفر زيرزميني خود با مترو، كودكان شيرخوارشان نيازمند لحظه‌اي آرامش و برآورده شدن نيازهاي اوليه هستند‌.

 

 

این‌گونه طرح‌ها از جهت ایجاد رفاه شهری حائز اهمیت هستند، چراکه از طرفی خانواده‌ها و مادران را قوت قلب می‌دهد و از طرف دیگر شهر را از دیدگاه اجتماعی به مکانی امن‌تر بدل می‌کند.

در طراحی دکوراسیون اتاق مادر و کودک، مبلماني براي راحتي مادران، اسباب بازي و وسايل سرگرمي، فضاي جداگانه شست‌و‌شو با تجهيزات لازم دیده می‌شود. تزئيناتي كه در هر ايستگاه با رنگ‌آميزي شاد و كودكانه‌اي همراه شده و  در نخستين نگاه به چشم مي‌آيد. پاكيزگي عنصری است كه قرار است آرامش را در شهر شلوغ زير زمين، به مادران و كودكان هدیه بدهد. لبخند و آرامش بر چهره‌ی همه مادراني كه همراه كودك خسته و گرسنه، پا در اتاق مي‌گذارند مشهود است.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک در مترو تهران را ببینید

در دفتر نظرخواهي از مراجعه‌كنندگان چيزي جز اعلام رضايت و درخواست گسترش اين اتاق‌ها در باقي ايستگاه‌ها وحتي ديگر فضاهاي عمومي شهر مثل مراكز خريد، كلينيك‌ها و درمانگاه‌هاي ويژه‌ی كودكان و همچنين اطلاع‌رساني بيشتر، ديده نمي‌شود. تابلوهاي راهنماي داخل ايستگاه، استيكرهاي چسبانده شده روي زمين و نمايش تصاوير تبليغي از مانيتورهاي داخل قطارها توانسته برخي مادران را با اين مكان آشنا كند. راه‌اندازي اتاق‌هاي مادر و كودك فعلا در ايستگاه متقاطع همچون: بهشتي، دروازه دولت، دروازه شميران، آزادي و... در برنامه قرار دارد چراكه مسافران بيشتري در اين ايستگاه‌ها رفت‌وآمد مي‌كنند، اما قرار است تا پايان سال در  دو ايستگاه پايانه جنوب و شهرري نيز داير شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک در مترو تهران را ببینید

طراحی دکوراسیون هیجان‌انگیز اتاق و ایجاد شعف به وسیله رنگ و فرم باعث شده تا شيرخواراني كه از گرسنگي بي‌تابند به محض ورود، سرحال شوند و گرسنگي از يادشان برود. كودكان پنج و شش ساله‌اي كه در همراهي با مادر و خواهر و برادر كوچك‌شان لحظات شادي را در اتاق سرگرم بوده‌اند به سختي از آنجا دل کنده‌اند. این بازخوردها تنها در این مدت کوتاه مشاهده شده، که نشان از موفقیت یک طرح شهری آگاهانه است. 


بازدید : 447 بار

16 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Thursday , 22 June , 23:05