طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مرتضی صادقیجواد خداییالهام ضیاءآبادیسپهر دانشحسین نوروزیویستابست vista bestعلیرضا شریفانمهراد رمضانیصفورا شریعتیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)zahra sadeghiاسماعیل سحاب رحمن پناه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراح معمار ساختمان بورس تهران جایزه گرفت.


بازدید : 490 بار

16 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراح معمار ساختمان بورس تهران جایزه گرفت.

طراحی معماری ساختمان در سال‌های اخیر از خبرسازترین عنوان‌های دنیای معماری بوده‌است. این بار اما یکی از ساختمان‌های مهم تهران مورد توجه واقع شده است.

طراح معمار ساختمان بورس تهران معتبرترین جایزه معماری جهان را در سال 2016 دریافت کرد.« آلخاندرو آراونا» که پیش از این در مسابقه طراحی ساختمان بورس اوراق بهادار تهران مقام اول را کسب کرده بود، جایزه پریتزکر رادریافت کرد. در سال 91 مرکز توسعه تحقیقات فیزیکی مسابقه‌ای بین 29 شرکت مطرح معماری برگزار کرد و بعد از پروسه RFQ از میان آن‌ها هشت شرکت انتخاب شدند، که هرکدام با شرکت‌های داخلی ایرانی کار می‌کردند.

 

هدف این مسابقه به طور خلاصه چالشی برای نمادشناسی بورس اوراق بهادار به طور کلی، و بیان عوامل فرهنگی خاص آن منطقه در طرح بود. بر طبق این توضیحات، از شرکت‌ها خواسته شد تا روند توسعه‌ی این مورد را در طول تاریخ بررسی کرده و تجزیه و تحلیل دقیق مشخصه‌ها را در پروژه‌شان ارائه دهند.

 

معماری ساختمان بورس تهران

 

این پروژه‌ی 30.000متری تنها موردی بود که به نیروها و توابع ، هندسه و جغرافیا و سازماندهی برای توسعه طرح در زمین مورد نظر توجه کرده‌بود و همچنین به بهترین حالت قرار گرفتن ساختمان، نور، چشم‌اندازها، تهویه هوا و سایه اهمیت داده بود. از دیگر نکاتی که باعث برجسته شدن این طرح شد، پایه ساختاری و هندسی، حساسیت به شرایط آب و هوایی و ارتباط آن با چشم‌انداز کوهستانی بود. در نگاه اول، تصویری یکپارچه می‌بینید؛ که به خاطر فرورفتگی‌هایی موجود در پوسته‌ی ساختمان، شفافیت خاصی پیدا کرده و تبدیل به یک جسم نورانی شده که محیط را روشن می‌نماید.

 

معماری ساختمان بورس تهران

طراحان معماری ساختمان بورس تهران عقیده دارند که مذاکرات و کسب و کار بر پایه اعتماد است؛ بنابراین، در شرایط نامساعد اقتصادی و نگرانی‌های نقش بازار ارز بر بحران اخیر، بهتر است به نهاد قدیمی مراجعه کرد که ساختمان بورس اوراق بهادار به عنوان راهی برای رسیدن به هدف انتخاب شده است. «لویی کان»، معمار معروف و برجسته اظهار می‌دارد که معماری هنر نهادها است .

آنچه در مرکز این تحقیقات قرار دارد، مفهوم قدیمی و نهاد بازار است، مکانی که مردم برای مذاکره دور یکدیگر جمع می‌شوند که فقط یک حرفه نیست بلکه هنر است. 


بازدید : 490 بار

16 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Thursday , 22 June , 22:53