طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

mohammad marvastyمهدی علیزادهboshra javaheriسلیمانیBabak Abbasiفرهاد علیزاده افشارمحمد مهدی فخیمیFarzin Forouzanپرهام شکوهیشرکت رویا طرح داخلیعلیرضا شریفانسوگند عندليب
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

اولین هتل کَپَری ایران


بازدید : 519 بار

15 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اولین هتل کَپَری ایران

 

اولین هتل کَپَری ایران   

اولین هتل  کَپَری ایران در شهر «قلعه گنج» كرمان با توجه به ساختار فرهنگی و با بهره‌گیری از الگوهای معماری منطقه‌ای طراحی شده است، که برگرفته از فضاهای اقامتی بومی آنجاست. فضاهای اقامتی منطقه قلعه‌گنج از متریال و مصالح چوب ساخته شده و از پوشش گیاهی منطقه به خصوص تنه درخت خرما در آن استفاده می‌شود که کپر نام دارد. بنیاد مستضعفان با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ میلیارد تومان در این شهرستان که پایگاه اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده، اقدام به ساخت هتل کپری کرده است.

 

 

در این مجموعه، 31 هتل کپری با ظرفیت ۶۰ نفر اقامت در مساحت یک هکتار ساخته شده است، که مانند هتل دارای پذیرش، اتاق، سرویس‌های مجزا با طراحی  محلی‌ میباشد که همراه با فضاهای جمعی به گردشگران خدمات می‌دهند. این  کَپَرها می‌توانند اقامتگاه‌های بوم‌گردی باشند، منتهی چون برخی از آیتم‌های مربوط به اقامتگاه را ندارند، به آن‌ها هتل کپری می‌گوییم.

 

طراحی هتل

 

تجهیزات به کار گرفته شده در این کپرها همگی از تولیدات، محصولات و صنایع دستی اهالی شهرستان قلعه‌گنج است.  تلاش شده که در این هتل‌ها حداکثر همپوشانی با ظرفیت‌های منطقه وجود داشته باشد. اين محیط  برای استفاده گردشگران و مسافران آماده شده تا آن‌ها اقامت در یک محیط بومی و محلي را تجربه كنند و همچنين بتوانندازنوشیدنی‌ها، غذاها، پوشاک محلی و فعالیت‌‌‌های سنتی منطقه نيزاستفاده کنند. کپرها در محور کرمان- هزمزگان قرار دارند و میزبان گردشگران فصلی هستند.

 

طراحی داخلی هتل

 

علاوه بر مسافران داخلی مطمئنا گردشگران خارجی نیز تمایل برای حضور در این کپرها را خواهند داشت. این هتل کپری در مراحل اول میزبان گردشگران منطقه و گردشگران کشور و در آینده میزبان گردشگران خارجی است، البته کل استان کرمان دارای ۵۷ اقامتگاه بوم‌گردی در مناطق روستایی  است که هر یک ویژگی‌های معماری و جذابیتهای خاصی دارد. برای اقامت در این هتل می‌توان تورهای دوروزه و یا سه شب را برای جنوب کرمان در نظر گرفت و از جاذبه‌هایی مانند دره مدیترانه‌ای، جیرفت، قلعه کهنوج و تالاب جازموریان دیدن کرد و در مسیر برگشت نیز به بم رفت. این مجموعه در نوروز 95 از مسافران پذیرایی میکند.

 

 


بازدید : 519 بار

15 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 1 )

elham m
بسیار زیبا و رمانتیک سپاسگزارم
پاسخ مدیریت
درود بر شما.
یک سال پیش

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Friday , 23 June , 18:39