طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

naser movahedسهند منشیسپهر دانشجمال احمدی شلحهفریناز رضویفرامرز گشایشیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییالناز پائیزآزاده شاهچراغیرضا صیادیانانیتا  فضلیحبیب الله نیکنامی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بار دیگر بم لبخند می زند.


بازدید : 398 بار

09 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بار دیگر بم لبخند می زند.

 

در آستانه‌ی بهار 95 بار دیگر بم لبخند می‌زند.

 

12 سال از زلزله‌ی دلخراش بم می‌گذرد و امروز بار دیگر با تلاش مسئولان و مهندسان معماری و عمران و شهرسازی، بم بر قامت خود ایستاده و در کوچه‌هایش آرامش حکمرانی می‌کند. اکنون واحدهای مسکونی، اداری، مدارس، بازار و مراکز اقتصادی بم تاسیس شده، شهر رونق گرفته و زندگی مردمان بهتر از قبل در جریان است.

 

 

 

چهره‌ی شهر دچار تغییرات اساسی شده و رنگ و بوی تازگی و امید گرفته است.قنات‌ها پر از آب شده‌اند و نخل‌های مملو از خرما بر آن‌ها سایه افکنده‌اند. دیگر کمتر کسی در شهر از زلزله یادآوری می‌کند. مدرسه، کارخانه، ورزشگاه و زمین چمن ساخته شده و مردم پر نشاط‌تر از قبل مشغول زندگی هستند.

 

 

 ارگ تاریخی بم که در اثر زلزله به ویرانه‌ای بدل شده‌ بود، حالا پس از 12سال با همت مرمت‌گران و معماران و استادکاران ایرانی و اهالی فن از ایتالیا و ژاپن، جان تازه گرفته و زخم‌هایش رو به ترمیم است. اکنون بیش از هشت هزار کارگر در ارگ جدید مشغول کارند تا هرچه زودتر بم و ارگ تاریخی‌اش میزبان گردشگران و مسافران نوروزی باشد.

 

 

با تلاش مرمت‌گران نام ارگ بم از لیست آثار در معرض خطر یونسکو خارج شد تا شاید خاطره تلخ آن زلزله را با نوید زندگی و زنده بودن جایگزین نماید. بم در انتظار نوروز 95 و دیدار مسافران است.


بازدید : 398 بار

09 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 1 )

امیر دیزانی
با تشکر از ریز بینی شما،امیدوارم در بازسازی این پاره از هویت کشور، مبانی و اصول رعایت شود، آنچه که از این تصاویر بر می آید این مهم را نشان نمیدهد.
یک سال پیش

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Saturday , 27 May , 03:17