طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

میلاد نصرالهیمهدی علیرضاییرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییرضا صیادیانShaqayeq Abaszadeعباس اقسامیمازیار فخرقاسمیرضا مفاخرنیلپر info@nilper.irمحمد فخری داریانناهیده تقویکمیل مهدی نژاد
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

سازه‌ی شیشه‌ای باغ موزه‌ی قصر به تایید شورای فنی رسید.


بازدید : 348 بار

08 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

سازه‌ی شیشه‌ای باغ موزه‌ی قصر به تایید شورای فنی رسید.

 

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تهران، رجبعلی خسروآبادی در پی افتتاح موزه‌ی خودروهای کلاسیک در باغ موزه‌ی قصر که چند روز پیش با چالش‌هایی رو‌به‌رو شده بود، گفت: "چند سال پیش که با کمیسیون فرهنگی شورای شهر همکاری داشتم قرار بود زندان قصر را تخریب کنند طرح آن را هم داده بودند، استنباط برخی از افراد این بود که آنجا را تخریب کرده و از آن دو هزار میلیارد تومان نیز درآمد کسب کنند. اما کیسیون فرهنگی شورای شهر طرحی را روی این قضیه گذاشت و گفتند که این زندان اولین زندان مدنیت شهر ماست و رویدادهای مهمی درآنجا رخ داده و افراد ویژه‌ای در آنجا زندانی شده بودند، این‌ها باعث شد که طرح حفاظت از آن را ارائه دهند."

 

 

خسروآبادی گفت: "یک سازه شیشه‌ای در باغ موزه وجود دارد که جلوی آن یک سازه‌ی شیشه‌ای دیگری را نصب کرده‌اند، اما این سازه به گونه‌ای نیست که مانع دید سازه‌ی قبلی شود. آن سازه‌، موقت ساخته شد. ما این اقدام را در شورای فنی تصویب کردیم." وی درباره‌ی اینکه تاییدیه‌ی شورای فنی پس از جنجال رسانه‌ای و ساخت این سازه انجام شده است گفت: "همه میراث فرهنگی ما ارزشمند است؛ اما این ارزشمند بودن به آن معنا نیست که هرمی را برای آنها در نظر نگیریم. مگر ما چند نقش‌جهان و پاسارگاد داریم. اینها فرق می‌کنند با سردر یک خانه در عودلاجان که اتفاقا تاریخی هم هست. هیچ‌کدام را نفی نمی‌کنم. همه‌ی آنها ارزشمندند، اما باید برای آنها سطح‌بندی هم قائل باشیم."

 

 

وی افزود: "نمی‌گویم همه کاری که در باغ موزه شده صد‌در‌صد درست بوده است، شاید در برخی از جاها روی یک کاشی هم گچ گرفته باشند؛ چون نتوانسته‌اند بقیه بخش‌ها را هم مانند آن درست کنند. منکر اینکه چنین کاری صد‌درصد درست است نیستم. باید جبهه‌ی کاری را نگاه کرد و دید چه اتفاقی درحال رخ دادن است. اگر این سازه، یک سازه‌ای بود که باغ موزه‌ی قصر را به عنوان یک مکان تاریخی تحت تاثیر قرار می‌داد حتما جلوی آن را می‌گرفتم، اما وقتی استنباطم این است که سازه موقت است و روی زمین ساخته شده و هر زمان امکان برداشت آن وجود دارد، دیگر آن حساسیت قبل معنا ندارد."


بازدید : 348 بار

08 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Friday , 23 June , 01:15