طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

الناز پائیزمـــهـکامه کــرمانـیروناک رافتهدی شکریانداوود آبادیmostafa ahmadiایمان حسومیboshra javaheriامین قشقاییfinnwoodویستابست vista bestشروین حسینی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

"روش کار من، ساخت بی‌کیفیت طرح‌هایم نیست"


بازدید : 337 بار

02 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

"روش کار من، ساخت بی‌کیفیت طرح‌هایم نیست"

 

 

بزرگترین معمار جهان و اولین برنده‌ی جایزه‌ی «پریتزکر» (Pritzker) در برنامه‌ی «DesertIsland Discs» که از شبکه‌ی چهارم رادیوی BBC پخش می‌شود، حضور یافت و به برخی از اظهارات واکنش نشان داد. این اظهارات، گویای این ادعا بود که شهرت زاها حدید از گران‌قیمت‌ بودن ساختمان پروژه‌هایش ناشی می‌شود؛ نه از معماری منحصر به فردش.

 

 

او در این برنامه گفت: "شما باید در ساخت شهر سرمایه‌گذاری کنید." مجری برنامه، با اشاره به «استادیوم المپیکی توکیو» گفت: "زمانی که کارتان تمام شد، شرکت‌تان چه بخشی از کار شما را به دلیل وجود مشکلات مالی کنار گذاشت؟ [این پروژه بسیار گران تمام می‌شد. سازنده مجبور بود بخش‌هایی را حذف کند تا از پس ساخت‌اش بربیاید.]"

زاها حدید با نادیده گرفتن این سوال گفت: "مشکل ژاپنی‌ها ارتباطی با هزینه نداشت. آن‌ها روایت متفاوتی را از طرح برداشت می‌کردند ولی... عقیده‌ی من این است که می‌توان ساختمانی ساخت که مدت زیادی عمر کند؛ یا این که ظرف بیست سال از بین برود. من نمی‌خواهم پروژه‌ای با کیفیت پایین، یا بدون هیچ ایده‌ای به انجام برسانم." حدید همچنین اشاره کرد که هر سال، هشت میلیون نفر از «پلازای دانگ‌دیمون» (Dongdaemun Plaza) بازدید می‌کنند (پلازا، محوطه‌ی بزرگ شبیه به میدان است که جلوی عمارت‌های بزرگ ساخته می‌شود؛ مثل میدان نقش جهان اصفهان)؛ پلازایی که در شهر «سئول» ساخته شده است. او این مثال را به عنوان نمونه‌ای از سرمایه‌گذاری در کیفیت ساختمان‌های عمومی آورد.

 

بزرگ‌ترین معمار زن جهان، درباره‌ی مذاکره‌ی مشتری‌ها درباره‌ی قیمت گفت: "شما می‌توانید بودجه را کاهش دهید، ولی نمی‌توانید آن‌ را به نصف برسانید. می‌توانید موارد مشخصی را کم کنید تا بودجه به سرانجام برسد." او همچنین از مهندسینی مثل «پیتر رایس» (Peter Rice) هم تشکر کرد؛ چرا که کمک می‌کنند هرچه در ذهن معماران می‌گذرد، به واقعیت تبدیل شود.


بازدید : 337 بار

02 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Saturday , 27 May , 10:46