طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

رویدادهای مهم

Important Event
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهر ...
سومین کنگره بین‌المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
معماری‌های در حال ظهور
معماری‌های در حال ظهور
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرساز ...
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران- استان ایلام
آب در معماری اصفهان
آب در معماری اصفهان

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرامرز گشایشیشروین حسینیعلیرضا شرافتیميثم ذکرياييمحمد داوریسپهر دانشنگار محمدیمحمد اسدالهیحمید نادریFarzin Forouzanویدا لطفیBabak Abbasi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

جای ما روی زمین نیست


بازدید : 449 بار

27 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

جای ما روی زمین نیست

به نظر می‌رسد که در قرن آینده، بشر شهرها را داخل اقیانوس‌ها و زیر زمین خواهد ساخت. این عقیده‌ی بعضی از محققان دانشگاهی، معماران و مدیران اقتصادی است. محققان دانشگاهی بر این باورند که نوع بشر، باید برای رویارویی با مشکل کمبود فضا راه‌حل‌هایی اساسی پیدا کند. این راه‌حل، با پستی که بخش «اشیای هوشمند» (SmartThings) شرکت «سامسونگ (Samsung) در وبلاگ‌اش نوشته، مطرح می‌شود. در حال حاضر، ما در کرات دیگر به دنبال محلی برای زندگی می‌گردیم. نویسنده‌ی این پست معتقد است که آینده‌ی شهرهای ما، زیر زمین رقم خواهد خود. به عقیده‌ی SmartThings، «شهرهای حبابی» (bubble cities) هم راه دیگری خواهد بود؛ شهرهایی که زیر آب اقیانوس‌ها قرار می‌گیرند و می‌توانند محل زندگی انسان‌ها باشند.

 

دکتر «مگی ادرین» (Maggie Aderin-Pocock)، یکی از دانشمندان علوم فضایی دانشگاه لندن، در این باره می‌گوید: "اگر کسی از یک قرن پیش به زندگی ما نگاه کند، زندگی ما برایش تقریبا غیرقابل تشخیص است. اینترنت راه‌های ارتباطی، یادگیری و کنترل زندگی ما را به طور کامل دگرگون کرده است. همین 10 سال پیش، استفاده از تکنولوژی‌های هوشمند برای بشر غیرقابل استفاده بود. امروز، ما با چند کلیک می‌توانیم خانه‌مان را نظارت کنیم، کنترل کنیم و از امنیت‌اش مطمئن شویم. تمام این کارها تنها با استفاده از گوشی موبایل‌مان انجام می‌شود."

 

   

 

"در قرن آینده، انسان‌ها شاهد تغییرات اساسی دیگری خواهند بود؛ تغییراتی که مثل زمین‌لرزه، زندگی‌مان را دگرگون می‌کند. آسمان‌خراش‌ها بلندتر از این خواهند شد، شهرها داخل حباب‌هایی می‌روند، زیر آب قرار می‌گیرند و حمل و نقل تنها از طریق ربات‌های پرنده انجام می‌شود. تنها بعضی از این تکنولوژی‌ها کافی است تا برای تعطیلات‌مان، کل خانه را همراه ببریم."

 

 

البته درباره‌ی تعطیلات عقیده‌ی دیگری هم وجود دارد؛ عقیده به این که تعطیلات قرن‌های آینده، روی سیاره‌های دیگر سپری می‌شود. به گفته‌ی «جیمز منیگان» (James Monighan)، مدیر ارشد «اشیای هوشمند» در انگلیس، این تغییرات تنها با انفجاری در تکنولوژی ممکن خواهد بود. او می‌گوید: "انقلاب گوشی‌های هوشمند، قبلا نوید انقلاب خانه‌ای هوشمند را داده است؛ خانه‌هایی که می‌تواند کیفیت زندگی‌مان را تا حد زیادی بهبود دهد. خانه‌های ما هر روز هوشمندتر می‌شوند. امروز، این خانه‌ها می‌توانند وجود افراد، حیوانات، دود، رطوبت، نور و آب را تشخیص دهند."

"این، تنها شروع داستان است."


بازدید : 449 بار

27 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید
Friday , 26 May , 19:31